|
결승 | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE | vs | CHEN Chien-An TPE | CHUANG Chih-Yuan | 4-0 |
준결승 | CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | vs | CHEN Chien-An TPE | CHEN Chien-An | 0-4 |
준결승 | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE | vs | GAUZY Simon(R33) FRA | CHUANG Chih-Yuan | 4-2 |
8강 | LAKEEV Vasily(R119) RUS | vs | CHEN Chien-An TPE | CHEN Chien-An | 1-4 |
8강 | ROBINOT Quentin(R120) FRA | vs | CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | CHIANG Hung-Chieh | 2-4 |
8강 | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE | vs | MACHADO Carlos(R121) ESP | CHUANG Chih-Yuan | 4-1 |
8강 | ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | GAUZY Simon(R33) FRA | GAUZY Simon | 2-4 |
16강 | KARAKASEVIC Aleksandar(R81) SRB | vs | ROBINOT Quentin(R120) FRA | ROBINOT Quentin | 2-4 |
16강 | LAKEEV Vasily(R119) RUS | vs | ROBLES Alvaro(R139) ESP | LAKEEV Vasily | 4-1 |
16강 | CHEN Chien-An TPE | vs | SODERLUND Hampus(R196) SWE | CHEN Chien-An | 4-1 |
16강 | CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | vs | DUDA Benedikt(R130) GER | CHIANG Hung-Chieh | 4-0 |
16강 | WANG Zengyi(R60) POL | vs | MACHADO Carlos(R121) ESP | MACHADO Carlos | 1-4 |
16강 | LI Ahmet(R78) ^ TUR | vs | GAUZY Simon(R33) FRA | GAUZY Simon | 0-4 |
16강 | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE | vs | DYJAS Jakub(R97) POL | CHUANG Chih-Yuan | 4-3 |
16강 | ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | KOSIBA Daniel(R126) HUN | ARUNA Quadri | 4-1 |
32강 | PUCAR Tomislav(R190) CRO | vs | ROBINOT Quentin(R120) FRA | ROBINOT Quentin | 1-4 |
32강 | CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | vs | MADRID Marcos(R191) MEX | CHIANG Hung-Chieh | 4-0 |
32강 | 김동현(R43) KOR | vs | KARAKASEVIC Aleksandar(R81) SRB | KARAKASEVIC Aleksandar | 3-4 |
32강 | BOBOCICA Mihai(R91) ITA | vs | SODERLUND Hampus(R196) SWE | SODERLUND Hampus | 1-4 |
32강 | CHEN Chien-An TPE | vs | VRABLIK Jiri(R175) CZE | CHEN Chien-An | 4-1 |
32강 | LAKEEV Vasily(R119) RUS | vs | JANCARIK Lubomir(R98) CZE | LAKEEV Vasily | 4-1 |
32강 | LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | vs | DUDA Benedikt(R130) GER | DUDA Benedikt | 1-4 |
32강 | ROBLES Alvaro(R139) ESP | vs | GORAK Daniel(R59) POL | ROBLES Alvaro | 4-1 |
32강 | FLORE Tristan(R104) FRA | vs | GAUZY Simon(R33) FRA | GAUZY Simon | 3-4 |
32강 | WANG Zengyi(R60) POL | vs | PERSSON Jon(R82) SWE | WANG Zengyi | 4-3 |
32강 | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE | vs | OUAICHE Stephane(R93) FRA | CHUANG Chih-Yuan | 4-0 |
32강 | ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | KONECNY Tomas(R90) CZE | ARUNA Quadri | 4-1 |
32강 | DYJAS Jakub(R97) POL | vs | VLASOV Grigory(R71) RUS | DYJAS Jakub | 4-3 |
32강 | LEBESSON Emmanuel(R74) FRA | vs | LI Ahmet(R78) ^ TUR | LI Ahmet ^ | 1-4 |
32강 | MACHADO Carlos(R121) ESP | vs | 김민석(R39) KOR | MACHADO Carlos | 4-1 |
32강 | KOSIBA Daniel(R126) HUN | vs | 김민혁(R114) KOR | KOSIBA Daniel | 4-3 |
64강 | 임종훈 KOR | vs | JANCARIK Lubomir(R98) CZE | JANCARIK Lubomir | 2-4 |
64강 | VRABLIK Jiri(R175) CZE | vs | LIVENTSOV Alexey(R76) RUS | VRABLIK Jiri | 4-2 |
64강 | PRIMORAC Zoran(R107) CRO | vs | LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | LIAO Cheng-Ting | 1-4 |
64강 | CHEN Chien-An TPE | vs | EL-BEIALI Mohamed(R189) EGY | CHEN Chien-An | 4-0 |
64강 | ROBINOT Quentin(R120) FRA | vs | LUNDQVIST Jens(R64) SWE | ROBINOT Quentin | 4-3 |
64강 | CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | vs | NUYTINCK Cedric(R110) BEL | CHIANG Hung-Chieh | 4-0 |
64강 | LASHIN El-Sayed(R118) EGY | vs | GORAK Daniel(R59) POL | GORAK Daniel | 1-4 |
64강 | DUDA Benedikt(R130) GER | vs | HO Kwan Kit(R61) HKG | DUDA Benedikt | 4-1 |
64강 | HACHARD Antoine(R102) FRA | vs | ROBLES Alvaro(R139) ESP | ROBLES Alvaro | 3-4 |
64강 | SODERLUND Hampus(R196) SWE | vs | LI Ping(R31) ^ QAT | SODERLUND Hampus | 4-1 |
64강 | KOU Lei(R51) UKR | vs | LAKEEV Vasily(R119) RUS | LAKEEV Vasily | 2-4 |
64강 | MADRID Marcos(R191) MEX | vs | PROKOPCOV Dmitrij(R79) CZE | MADRID Marcos | 4-2 |
64강 | BOBOCICA Mihai(R91) ITA | vs | SZITA Marton(R326) HUN | BOBOCICA Mihai | 4-0 |
64강 | DEVOS Robin(R176) BEL | vs | KONECNY Tomas(R90) CZE | KONECNY Tomas | 1-4 |
64강 | 김민혁(R114) KOR | vs | WANG Eugene(R57) ^ CAN | 김민혁 | 4-2 |
64강 | MATSUMOTO Cazuo(R125) BRA | vs | KARAKASEVIC Aleksandar(R81) SRB | KARAKASEVIC Aleksandar | 1-4 |
64강 | PAIKOV Mikhail(R106) RUS | vs | MACHADO Carlos(R121) ESP | MACHADO Carlos | 2-4 |
64강 | 김동현(R43) KOR | vs | CHEW Zhe Yu Clarence(R213) SIN | 김동현 | 4-1 |
64강 | KULPA Konrad(R221) POL | vs | 김민석(R39) KOR | 김민석 | 2-4 |
64강 | CHEN Diogo(R231) POR | vs | LI Ahmet(R78) ^ TUR | LI Ahmet ^ | 1-4 |
64강 | KOSIBA Daniel(R126) HUN | vs | NORDBERG Hampus(R200) SWE | KOSIBA Daniel | 4-3 |
64강 | LEBESSON Emmanuel(R74) FRA | vs | OBESLO Michal CZE | LEBESSON Emmanuel | 4-2 |
64강 | JEVTOVIC Marko(R141) SRB | vs | GAUZY Simon(R33) FRA | GAUZY Simon | 1-4 |
64강 | FLORE Tristan(R104) FRA | vs | STOYANOV Niagol(R112) ITA | FLORE Tristan | 4-1 |
64강 | ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | MONTEIRO Thiago(R123) BRA | ARUNA Quadri | 4-0 |
64강 | JAKAB Janos(R113) HUN | vs | PUCAR Tomislav(R190) CRO | PUCAR Tomislav | 3-4 |
64강 | WANG Zengyi(R60) POL | vs | KIZUKURI Yuto(R160) JPN | WANG Zengyi | 4-1 |
64강 | DYJAS Jakub(R97) POL | vs | GNANASEKARAN Sathiyan(R170) IND | DYJAS Jakub | 4-3 |
64강 | BANKOSZ Michal(R371) POL | vs | VLASOV Grigory(R71) RUS | VLASOV Grigory | 2-4 |
64강 | LORENTZ Romain(R151) FRA | vs | PERSSON Jon(R82) SWE | PERSSON Jon | 0-4 |
64강 | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE | vs | ALAMIAN Nima(R117) IRI | CHUANG Chih-Yuan | 4-0 |
64강 | OLAH Benedek(R149) FIN | vs | OUAICHE Stephane(R93) FRA | OUAICHE Stephane | 1-4 |
예선64 | VRABLIK Jiri(R175) CZE | vs | KEINATH Thomas(R181) SVK | VRABLIK Jiri | 4-3 |
예선64 | LEE Chia-Sheng(R159) TPE | vs | 임종훈 KOR | 임종훈 | 2-4 |
예선64 | LORENTZ Romain(R151) FRA | vs | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak(R252) THA | LORENTZ Romain | 4-1 |
예선64 | RANEFUR Elias(R172) SWE | vs | EL-BEIALI Mohamed(R189) EGY | EL-BEIALI Mohamed | 2-4 |
예선64 | SALEH Ahmed(R157) EGY | vs | OBESLO Michal CZE | OBESLO Michal | 2-4 |
예선64 | GNANASEKARAN Sathiyan(R170) IND | vs | SUN Chia-Hung(R184) TPE | GNANASEKARAN Sathiyan | 4-3 |
예선64 | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | vs | SODERLUND Hampus(R196) SWE | SODERLUND Hampus | 0-4 |
예선64 | OLAH Benedek(R149) FIN | vs | JEAN Lauric(R241) BEL | OLAH Benedek | 4-0 |
예선64 | BAI He(R161) ^ SVK | vs | MADRID Marcos(R191) MEX | MADRID Marcos | 3-4 |
예선64 | DEVOS Robin(R176) BEL | vs | ZELJKO Filip(R192) CRO | DEVOS Robin | 4-1 |
예선64 | ROBINOT Alexandre(R146) FRA | vs | NORDBERG Hampus(R200) SWE | NORDBERG Hampus | 2-4 |
예선64 | PUCAR Tomislav(R190) CRO | vs | CASSIN Alexandre(R183) FRA | PUCAR Tomislav | 4-2 |
예선64 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN | vs | SZUDI Adam(R257) HUN | KIZUKURI Yuto | 4-1 |
예선64 | DUDA Benedikt(R130) GER | vs | ANGLES Enzo(R216) FRA | DUDA Benedikt | 4-0 |
예선64 | KOLAREK Tomislav(R136) CRO | vs | CHEW Zhe Yu Clarence(R213) SIN | CHEW Zhe Yu Clarence | 1-4 |
예선64 | FENG Yijun(R454) USA | vs | KULPA Konrad(R221) POL | KULPA Konrad | 3-4 |
예선64 | JEVTOVIC Marko(R141) SRB | vs | ISMAILOV Sadi(R237) RUS | JEVTOVIC Marko | 4-3 |
예선64 | PETO Zsolt(R134) SRB | vs | CHEN Diogo(R231) POR | CHEN Diogo | 3-4 |
예선64 | ROBLES Alvaro(R139) ESP | vs | AGUIRRE Marcelo(R233) PAR | ROBLES Alvaro | 4-3 |
예선64 | LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | vs | FAZEKAS Peter HUN | LIAO Cheng-Ting | 4-3 |
예선64 | SZITA Marton(R326) HUN | vs | KOJIC Frane(R225) CRO | SZITA Marton | 4-3 |
예선5 | 김민혁(R114) KOR | vs | NAD NEMEDI Valentin SRB | 김민혁 | 4-1 |
예선5 | ALAMIAN Nima(R117) IRI | vs | FRANCO Carlos(R381) ESP | ALAMIAN Nima | 4-0 |
예선5 | NUYTINCK Cedric(R110) BEL | vs | ALEXANDROV Teodor(R375) BUL | NUYTINCK Cedric | 4-0 |
예선5 | ZHAI Yujia(R87) ^^ DEN | vs | BANKOSZ Michal(R371) POL | BANKOSZ Michal | 1-4 |
예선5 | STOYANOV Niagol(R112) ITA | vs | CHEN Alexander(R372) AUT | STOYANOV Niagol | 4-1 |
예선5 | MATSUMOTO Cazuo(R125) BRA | vs | RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | MATSUMOTO Cazuo | 4-3 |
예선5 | MACHADO Carlos(R121) ESP | vs | GUNDUZ Ibrahim(R333) TUR | MACHADO Carlos | 4-0 |
예선5 | ROBINOT Quentin(R120) FRA | vs | KOBES Kristian(R354) SVK | ROBINOT Quentin | 4-0 |
예선5 | LAKEEV Vasily(R119) RUS | vs | TANAKA Yuta JPN | LAKEEV Vasily | 4-0 |
예선5 | LASHIN El-Sayed(R118) EGY | vs | MATSUYAMA Yuki JPN | LASHIN El-Sayed | 4-2 |
예선5 | MONTEIRO Thiago(R123) BRA | vs | KRISTON Daniel(R340) HUN | MONTEIRO Thiago | 4-0 |
예선5 | AKKUZU Can(R202) FRA | vs | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak(R252) THA | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak | 2-4 |
예선5 | NORDBERG Hampus(R200) SWE | vs | AFANADOR Brian(R230) PUR | NORDBERG Hampus | 4-3 |
예선5 | SODERLUND Hampus(R196) SWE | vs | CHERNOV Konstantin(R248) RUS | CHERNOV Konstantin | 3-4 |
예선5 | OBESLO Michal CZE | vs | ASSAR Khalid(R254) EGY | OBESLO Michal | 4-2 |
예선5 | 임종훈 KOR | vs | REITSPIES David(R256) CZE | 임종훈 | 4-1 |
예선5 | BUROV Viacheslav(R193) RUS | vs | SZUDI Adam(R257) HUN | SZUDI Adam | 0-4 |
예선5 | SUN Chia-Hung(R184) TPE | vs | ALLEGRO Martin(R265) BEL | SUN Chia-Hung | 4-1 |
예선5 | KEINATH Thomas(R181) SVK | vs | NIELSEN Claus(R268) DEN | KEINATH Thomas | 4-0 |
예선5 | ZELJKO Filip(R192) CRO | vs | PYSAR Dmytro(R264) UKR | ZELJKO Filip | 4-2 |
예선5 | CASSIN Alexandre(R183) FRA | vs | WANG Zhixu ^^ DEN | CASSIN Alexandre | 4-0 |
예선5 | MADRID Marcos(R191) MEX | vs | GOLOVANOV Stanislav(R259) BUL | MADRID Marcos | 4-3 |
예선5 | EL-BEIALI Mohamed(R189) EGY | vs | ECSEKI Nandor(R266) HUN | EL-BEIALI Mohamed | 4-1 |
예선5 | PUCAR Tomislav(R190) CRO | vs | GONZALEZ Daniel(R272) PUR | PUCAR Tomislav | 4-0 |
예선5 | DEVOS Robin(R176) BEL | vs | CIPIN Filip CRO | DEVOS Robin | 4-3 |
예선5 | VRABLIK Jiri(R175) CZE | vs | THERIAULT Pierre-Luc(R275) CAN | VRABLIK Jiri | 4-0 |
예선5 | GNANASEKARAN Sathiyan(R170) IND | vs | MAJOROS Bence(R242) HUN | GNANASEKARAN Sathiyan | 4-1 |
예선5 | RANEFUR Elias(R172) SWE | vs | GADIEV Vildan(R280) RUS | RANEFUR Elias | 4-2 |
예선5 | BAI He(R161) ^ SVK | vs | POLANSKY Tomas(R250) CZE | BAI He ^ | 4-3 |
예선5 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN | vs | PFEFFER Simon(R290) AUT | KIZUKURI Yuto | 4-2 |
예선5 | LEE Chia-Sheng(R159) TPE | vs | 김도엽 KOR | LEE Chia-Sheng | 4-2 |
예선5 | SALEH Ahmed(R157) EGY | vs | GABROVSKI Petko(R299) BUL | SALEH Ahmed | 4-0 |
예선5 | SIRUCEK Pavel(R154) CZE | vs | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | LANDRIEU Andrea | 1-4 |
예선5 | LORENTZ Romain(R151) FRA | vs | KHANIN Aliaksandr(R301) BLR | LORENTZ Romain | 4-2 |
예선5 | ROBINOT Alexandre(R146) FRA | vs | NOVOTA Samuel(R309) SVK | ROBINOT Alexandre | 4-0 |
예선5 | OLAH Benedek(R149) FIN | vs | MENGE Gencay(R313) TUR | OLAH Benedek | 4-1 |
예선5 | REED Daniel(R203) ENG | vs | JEAN Lauric(R241) BEL | JEAN Lauric | 1-4 |
예선5 | ANTHONY Amalraj(R208) IND | vs | ABIODUN Bode(R236) NGR | ANTHONY Amalraj | 4-3 |
예선5 | MUTTI Leonardo(R209) ITA | vs | ISMAILOV Sadi(R237) RUS | ISMAILOV Sadi | 1-4 |
예선5 | BOULOUSSA Mehdi(R211) FRA | vs | AGUIRRE Marcelo(R233) PAR | AGUIRRE Marcelo | 1-4 |
예선5 | CHEW Zhe Yu Clarence(R213) SIN | vs | NG Pak Nam(R223) HKG | CHEW Zhe Yu Clarence | 4-1 |
예선5 | NOROOZI Afshin(R219) IRI | vs | CHEN Diogo(R231) POR | CHEN Diogo | 1-4 |
예선5 | ANGLES Enzo(R216) FRA | vs | FLORITZ Philipp(R229) ^^ BUL | ANGLES Enzo | 4-1 |
예선5 | LAKATOS Tamas(R217) HUN | vs | KOJIC Frane(R225) CRO | KOJIC Frane | 3-4 |
예선5 | KULPA Konrad(R221) POL | vs | BRODD Viktor(R222) SWE | KULPA Konrad | 4-2 |
예선5 | LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | vs | OOSTWOUDER Ewout(R314) NED | LIAO Cheng-Ting | 4-1 |
예선5 | DURAN Marc(R128) ESP | vs | PENG Wang-Wei(R332) TPE | DURAN Marc | 4-2 |
예선5 | PLATONOV Pavel(R129) BLR | vs | SZITA Marton(R326) HUN | SZITA Marton | 2-4 |
예선5 | DUDA Benedikt(R130) GER | vs | KOZUL Deni(R316) SLO | DUDA Benedikt | 4-1 |
예선5 | PETO Zsolt(R134) SRB | vs | TROMER Laurens(R325) NED | PETO Zsolt | 4-0 |
예선5 | KOLAREK Tomislav(R136) CRO | vs | UDRA Alfredas(R321) LTU | KOLAREK Tomislav | 4-2 |
예선5 | JEVTOVIC Marko(R141) SRB | vs | JHA Kanak(R298) USA | JEVTOVIC Marko | 4-1 |
예선5 | ROBLES Alvaro(R139) ESP | vs | GOMMERS Rajko(R320) NED | ROBLES Alvaro | 4-1 |
예선3 | OBESLO Michal CZE | vs | CORREA Cecilio VEN | OBESLO Michal | 4-0 |
예선3 | SODERLUND Hampus(R196) SWE | vs | 박강현 KOR | SODERLUND Hampus | 4-0 |
예선3 | AKKUZU Can(R202) FRA | vs | DIEZ Endika ESP | AKKUZU Can | 4-2 |
예선3 | NORDBERG Hampus(R200) SWE | vs | MAGYAR Laszlo HUN | NORDBERG Hampus | 4-0 |
예선3 | REED Daniel(R203) ENG | vs | NAVAS Marco VEN | REED Daniel | 4-3 |
예선3 | ANTHONY Amalraj(R208) IND | vs | FAZEKAS Peter HUN | FAZEKAS Peter | 2-4 |
예선3 | MUTTI Leonardo(R209) ITA | vs | MEDINA Jan VEN | MUTTI Leonardo | 4-0 |
예선3 | BOULOUSSA Mehdi(R211) FRA | vs | SENI Jonut ROU | BOULOUSSA Mehdi | 4-3 |
예선3 | CHEW Zhe Yu Clarence(R213) SIN | vs | CALVO Alejandro ESP | CHEW Zhe Yu Clarence | 4-0 |
예선3 | NOROOZI Afshin(R219) IRI | vs | KHATCHANOV Martin NED | KHATCHANOV Martin | 1-4 |
예선3 | ANGLES Enzo(R216) FRA | vs | SABJAN Gergely HUN | ANGLES Enzo | 4-1 |
예선3 | LAKATOS Tamas(R217) HUN | vs | PETER Ingemar SVK | LAKATOS Tamas | 4-0 |
예선3 | KULPA Konrad(R221) POL | vs | LUNG Daniel HUN | KULPA Konrad | 4-0 |
예선3 | RANEFUR Elias(R172) SWE | vs | MOAVRO Sebastian(R620) ARG | RANEFUR Elias | 4-2 |
예선3 | GNANASEKARAN Sathiyan(R170) IND | vs | POH Shao Feng Ethan(R621) SIN | GNANASEKARAN Sathiyan | 4-2 |
예선3 | VRABLIK Jiri(R175) CZE | vs | LIM Zheng Jie Edric(R629) SIN | VRABLIK Jiri | 4-0 |
예선3 | DEVOS Robin(R176) BEL | vs | MILOVANOV Andrey(R646) BLR | DEVOS Robin | 4-2 |
예선3 | PUCAR Tomislav(R190) CRO | vs | MEDJUGORAC Marko(R666) CAN | PUCAR Tomislav | 4-1 |
예선3 | CASSIN Alexandre(R183) FRA | vs | TAY Ming Han Maxxe(R671) SIN | CASSIN Alexandre | 4-1 |
예선3 | ZELJKO Filip(R192) CRO | vs | TIMAFALVI Gergo(R689) HUN | ZELJKO Filip | 4-1 |
예선3 | KEINATH Thomas(R181) SVK | vs | LOY Meng Hean Darren(R693) SIN | KEINATH Thomas | 4-0 |
예선3 | SUN Chia-Hung(R184) TPE | vs | KOVACS Gabor(R700) HUN | SUN Chia-Hung | 4-0 |
예선3 | EL-BEIALI Mohamed(R189) EGY | vs | LIPAN Teodor(R791) ROU | EL-BEIALI Mohamed | 4-0 |
예선3 | MADRID Marcos(R191) MEX | vs | BOCKOVEN Chase(R867) USA | MADRID Marcos | 4-0 |
예선3 | BUROV Viacheslav(R193) RUS | vs | REINHOLDS Arturs LAT | BUROV Viacheslav | 4-1 |
예선3 | 임종훈 KOR | vs | NAGY Krisztian HUN | 임종훈 | 4-0 |
예선3 | PETO Zsolt(R134) SRB | vs | SIPOS Rares(R379) ROU | PETO Zsolt | 4-3 |
예선3 | KOLAREK Tomislav(R136) CRO | vs | NATIVEL Jonathan(R501) MAD | KOLAREK Tomislav | 4-0 |
예선3 | ROBLES Alvaro(R139) ESP | vs | KODJABASHEV Denislav(R510) BUL | ROBLES Alvaro | 4-2 |
예선3 | JEVTOVIC Marko(R141) SRB | vs | KALUZNY Samuel(R511) SVK | JEVTOVIC Marko | 4-1 |
예선3 | LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | vs | STRUGAREVIC Nikola SRB | LIAO Cheng-Ting | 4-1 |
예선3 | OLAH Benedek(R149) FIN | vs | VORCNIK David(R525) AUT | OLAH Benedek | 4-2 |
예선3 | ROBINOT Alexandre(R146) FRA | vs | MAJSTOROVIC Ilija SRB | ROBINOT Alexandre | 4-1 |
예선3 | LORENTZ Romain(R151) FRA | vs | CHIRITA Cristian(R544) ^^ ROU | LORENTZ Romain | 4-1 |
예선3 | SIRUCEK Pavel(R154) CZE | vs | BOHM Gabor(R560) HUN | SIRUCEK Pavel | 4-1 |
예선3 | SALEH Ahmed(R157) EGY | vs | WOLF Christian(R564) AUT | SALEH Ahmed | 4-1 |
예선3 | LEE Chia-Sheng(R159) TPE | vs | KOPANYI Tomas(R568) SVK | LEE Chia-Sheng | 4-1 |
예선3 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN | vs | TOMLINSON Simon(R599) JAM | KIZUKURI Yuto | 4-0 |
예선3 | BAI He(R161) ^ SVK | vs | MOLNAR Istvan(R553) HUN | BAI He ^ | 4-1 |
예선3 | 김민혁(R114) KOR | vs | SPELBUS Alin ROU | 김민혁 | 4-2 |
예선3 | ALAMIAN Nima(R117) IRI | vs | SHVETC Kirill(R391) RUS | ALAMIAN Nima | 4-0 |
예선3 | NUYTINCK Cedric(R110) BEL | vs | VILCHEZ Miguel(R387) ESP | NUYTINCK Cedric | 4-0 |
예선3 | ZHAI Yujia(R87) ^^ DEN | vs | SHAMRUK Gleb(R405) BLR | ZHAI Yujia ^^ | 4-0 |
예선3 | STOYANOV Niagol(R112) ITA | vs | OMRANI Seyed Pourya(R406) IRI | STOYANOV Niagol | 4-1 |
예선3 | LASHIN El-Sayed(R118) EGY | vs | KWAN Man Ho(R414) HKG | LASHIN El-Sayed | 4-0 |
예선3 | LAKEEV Vasily(R119) RUS | vs | DIAZ Luis VEN | LAKEEV Vasily | 4-2 |
예선3 | ROBINOT Quentin(R120) FRA | vs | RADONJIC Vladimir(R408) SRB | ROBINOT Quentin | 4-0 |
예선3 | MACHADO Carlos(R121) ESP | vs | PERSOLJA Ludvik SLO | MACHADO Carlos | 4-0 |
예선3 | MONTEIRO Thiago(R123) BRA | vs | BERRIOS Hector PUR | MONTEIRO Thiago | 4-2 |
예선3 | MATSUMOTO Cazuo(R125) BRA | vs | BRUCKNER Mate(R435) HUN | MATSUMOTO Cazuo | 4-0 |
예선3 | DURAN Marc(R128) ESP | vs | FENG Yijun(R454) USA | FENG Yijun | 0-4 |
예선3 | PLATONOV Pavel(R129) BLR | vs | SFILIGOJ Tom(R452) SLO | PLATONOV Pavel | 4-0 |
예선3 | DUDA Benedikt(R130) GER | vs | KOTOWSKI Tomasz(R478) POL | DUDA Benedikt | 4-1 |
예선1 | WANG Zhixu ^^ DEN | vs | TAY Ming Han Maxxe(R671) SIN | WANG Zhixu ^^ | 4-0 |
예선1 | BRODD Viktor(R222) SWE | vs | LUNG Daniel HUN | BRODD Viktor | 4-0 |
예선1 | KOJIC Frane(R225) CRO | vs | PETER Ingemar SVK | KOJIC Frane | 4-2 |
예선1 | FLORITZ Philipp(R229) ^^ BUL | vs | SABJAN Gergely HUN | FLORITZ Philipp ^^ | 4-2 |
예선1 | CHEN Diogo(R231) POR | vs | KHATCHANOV Martin NED | CHEN Diogo | 4-1 |
예선1 | NG Pak Nam(R223) HKG | vs | CALVO Alejandro ESP | NG Pak Nam | 4-0 |
예선1 | AGUIRRE Marcelo(R233) PAR | vs | SENI Jonut ROU | AGUIRRE Marcelo | 4-0 |
예선1 | ISMAILOV Sadi(R237) RUS | vs | MEDINA Jan VEN | ISMAILOV Sadi | 4-0 |
예선1 | ABIODUN Bode(R236) NGR | vs | FAZEKAS Peter HUN | FAZEKAS Peter | 1-4 |
예선1 | JEAN Lauric(R241) BEL | vs | NAVAS Marco VEN | JEAN Lauric | 4-1 |
예선1 | AFANADOR Brian(R230) PUR | vs | MAGYAR Laszlo HUN | MAGYAR Laszlo | 3-4 |
예선1 | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak(R252) THA | vs | DIEZ Endika ESP | DIEZ Endika | 2-4 |
예선1 | CHERNOV Konstantin(R248) RUS | vs | 박강현 KOR | 박강현 | 1-4 |
예선1 | ASSAR Khalid(R254) EGY | vs | CORREA Cecilio VEN | ASSAR Khalid | 4-1 |
예선1 | REITSPIES David(R256) CZE | vs | NAGY Krisztian HUN | REITSPIES David | 4-1 |
예선1 | SZUDI Adam(R257) HUN | vs | REINHOLDS Arturs LAT | SZUDI Adam | 4-1 |
예선1 | GOLOVANOV Stanislav(R259) BUL | vs | BOCKOVEN Chase(R867) USA | GOLOVANOV Stanislav | 4-0 |
예선1 | ECSEKI Nandor(R266) HUN | vs | LIPAN Teodor(R791) ROU | ECSEKI Nandor | 4-2 |
예선1 | ALLEGRO Martin(R265) BEL | vs | KOVACS Gabor(R700) HUN | ALLEGRO Martin | 4-1 |
예선1 | NIELSEN Claus(R268) DEN | vs | LOY Meng Hean Darren(R693) SIN | NIELSEN Claus | 4-0 |
예선1 | PYSAR Dmytro(R264) UKR | vs | TIMAFALVI Gergo(R689) HUN | PYSAR Dmytro | 4-0 |
예선1 | GONZALEZ Daniel(R272) PUR | vs | MEDJUGORAC Marko(R666) CAN | MEDJUGORAC Marko | 3-4 |
예선1 | CIPIN Filip CRO | vs | MILOVANOV Andrey(R646) BLR | CIPIN Filip | 4-0 |
예선1 | THERIAULT Pierre-Luc(R275) CAN | vs | LIM Zheng Jie Edric(R629) SIN | THERIAULT Pierre-Luc | 4-3 |
예선1 | MAJOROS Bence(R242) HUN | vs | POH Shao Feng Ethan(R621) SIN | MAJOROS Bence | 4-0 |
예선1 | GADIEV Vildan(R280) RUS | vs | MOAVRO Sebastian(R620) ARG | GADIEV Vildan | 4-3 |
예선1 | POLANSKY Tomas(R250) CZE | vs | MOLNAR Istvan(R553) HUN | POLANSKY Tomas | 4-0 |
예선1 | PFEFFER Simon(R290) AUT | vs | TOMLINSON Simon(R599) JAM | PFEFFER Simon | 4-0 |
예선1 | 김도엽 KOR | vs | KOPANYI Tomas(R568) SVK | 김도엽 | 4-0 |
예선1 | GABROVSKI Petko(R299) BUL | vs | WOLF Christian(R564) AUT | GABROVSKI Petko | 4-3 |
예선1 | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | vs | BOHM Gabor(R560) HUN | LANDRIEU Andrea | 4-1 |
예선1 | KHANIN Aliaksandr(R301) BLR | vs | CHIRITA Cristian(R544) ^^ ROU | KHANIN Aliaksandr | 4-1 |
예선1 | NOVOTA Samuel(R309) SVK | vs | MAJSTOROVIC Ilija SRB | NOVOTA Samuel | 4-2 |
예선1 | MENGE Gencay(R313) TUR | vs | VORCNIK David(R525) AUT | MENGE Gencay | 4-3 |
예선1 | OOSTWOUDER Ewout(R314) NED | vs | STRUGAREVIC Nikola SRB | OOSTWOUDER Ewout | 4-2 |
예선1 | JHA Kanak(R298) USA | vs | KALUZNY Samuel(R511) SVK | JHA Kanak | 4-1 |
예선1 | GOMMERS Rajko(R320) NED | vs | KODJABASHEV Denislav(R510) BUL | GOMMERS Rajko | 4-2 |
예선1 | UDRA Alfredas(R321) LTU | vs | NATIVEL Jonathan(R501) MAD | UDRA Alfredas | 4-3 |
예선1 | TROMER Laurens(R325) NED | vs | SIPOS Rares(R379) ROU | TROMER Laurens | 4-0 |
예선1 | KOZUL Deni(R316) SLO | vs | KOTOWSKI Tomasz(R478) POL | KOZUL Deni | 4-0 |
예선1 | SZITA Marton(R326) HUN | vs | SFILIGOJ Tom(R452) SLO | SZITA Marton | 4-1 |
예선1 | PENG Wang-Wei(R332) TPE | vs | FENG Yijun(R454) USA | FENG Yijun | 2-4 |
예선1 | RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | vs | BRUCKNER Mate(R435) HUN | RASMUSSEN Tobias | 4-0 |
예선1 | KRISTON Daniel(R340) HUN | vs | BERRIOS Hector PUR | KRISTON Daniel | 4-3 |
예선1 | GUNDUZ Ibrahim(R333) TUR | vs | PERSOLJA Ludvik SLO | PERSOLJA Ludvik | 1-4 |
예선1 | KOBES Kristian(R354) SVK | vs | RADONJIC Vladimir(R408) SRB | KOBES Kristian | 4-0 |
예선1 | TANAKA Yuta JPN | vs | DIAZ Luis VEN | TANAKA Yuta | 4-1 |
예선1 | MATSUYAMA Yuki JPN | vs | KWAN Man Ho(R414) HKG | MATSUYAMA Yuki | 4-1 |
예선1 | CHEN Alexander(R372) AUT | vs | OMRANI Seyed Pourya(R406) IRI | CHEN Alexander | 4-2 |
예선1 | BANKOSZ Michal(R371) POL | vs | SHAMRUK Gleb(R405) BLR | BANKOSZ Michal | 4-2 |
예선1 | ALEXANDROV Teodor(R375) BUL | vs | VILCHEZ Miguel(R387) ESP | VILCHEZ Miguel | 2-4 |
예선1 | FRANCO Carlos(R381) ESP | vs | SHVETC Kirill(R391) RUS | FRANCO Carlos | 4-1 |
예선1 | NAD NEMEDI Valentin SRB | vs | SPELBUS Alin ROU | NAD NEMEDI Valentin | 4-3 |
2. 여자단식
우승: TIE Yana HKG
준우승: 양하은 KOR
공동3위: CHENG I-Ching TPE, DOO Hoi Kem HKG
결승 | TIE Yana(R26) HKG | vs | 양하은(R17) KOR | TIE Yana | 4-3 |
준결승 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | 양하은(R17) KOR | 양하은 | 3-4 |
준결승 | TIE Yana(R26) HKG | vs | CHENG I-Ching(R22) TPE | TIE Yana | 4-1 |
8강 | HU Melek(R23) TUR | vs | 양하은(R17) KOR | 양하은 | 1-4 |
8강 | ITO Mima(R12) JPN | vs | DOO Hoi Kem(R28) HKG | DOO Hoi Kem | 3-4 |
8강 | 서효원(R13) KOR | vs | CHENG I-Ching(R22) TPE | CHENG I-Ching | 3-4 |
8강 | TIE Yana(R26) HKG | vs | LI Jie(R19) NED | TIE Yana | 4-3 |
16강 | ITO Mima(R12) JPN | vs | KATO Miyu(R53) JPN | ITO Mima | 4-2 |
16강 | 양하은(R17) KOR | vs | 최효주(R40) ^ KOR | 양하은 | 4-0 |
16강 | 전지희(R11) ^ KOR | vs | HU Melek(R23) TUR | HU Melek | 3-4 |
16강 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | SHAN Xiaona(R16) ^ GER | DOO Hoi Kem | 4-2 |
16강 | LI Jie(R19) NED | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | LI Jie | 4-2 |
16강 | 서효원(R13) KOR | vs | JIANG Huajun(R25) HKG | 서효원 | 4-2 |
16강 | CHENG I-Ching(R22) TPE | vs | MORIZONO Misaki(R38) JPN | CHENG I-Ching | 4-0 |
16강 | FUKUHARA Ai(R4) JPN | vs | TIE Yana(R26) HKG | TIE Yana | 2-4 |
32강 | YU Yang CHN | vs | HU Melek(R23) TUR | HU Melek | 0-4 |
32강 | LI Fen(R45) ^ SWE | vs | SHAN Xiaona(R16) ^ GER | SHAN Xiaona ^ | 2-4 |
32강 | ITO Mima(R12) JPN | vs | SHAO Jieni(R47) ^ POR | ITO Mima | 4-1 |
32강 | KATO Miyu(R53) JPN | vs | YU Mengyu(R32) SIN | KATO Miyu | 4-3 |
32강 | 전지희(R11) ^ KOR | vs | ZHOU Yihan(R46) ^ SIN | 전지희 | 4-1 |
32강 | 최효주(R40) ^ KOR | vs | ISHIKAWA Kasumi(R7) JPN | 최효주 | 4-1 |
32강 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | POTA Georgina(R36) HUN | DOO Hoi Kem | 4-3 |
32강 | 양하은(R17) KOR | vs | PERGEL Szandra(R127) HUN | 양하은 | 4-3 |
32강 | MORIZONO Misaki(R38) JPN | vs | NAKAHATA Natsumi JPN | MORIZONO Misaki | 4-0 |
32강 | PAVLOVICH Viktoria(R62) BLR | vs | TIE Yana(R26) HKG | TIE Yana | 0-4 |
32강 | LI Xue(R71) ^ FRA | vs | JIANG Huajun(R25) HKG | JIANG Huajun | 1-4 |
32강 | LI Jie(R19) NED | vs | ZENG Jian(R59) ^^ SIN | LI Jie | 4-1 |
32강 | LEE Ho Ching(R29) HKG | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HASHIMOTO Honoka | 1-4 |
32강 | CHENG I-Ching(R22) TPE | vs | MIKHAILOVA Polina(R44) RUS | CHENG I-Ching | 4-0 |
32강 | 서효원(R13) KOR | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN | 서효원 | 4-3 |
32강 | FUKUHARA Ai(R4) JPN | vs | LEE I-Chen(R68) TPE | FUKUHARA Ai | 4-1 |
64강 | TASHIRO Saki(R119) JPN | vs | HU Melek(R23) TUR | HU Melek | 0-4 |
64강 | 최효주(R40) ^ KOR | vs | WU Yue(R172) ^ USA | 최효주 | 4-0 |
64강 | 양하은(R17) KOR | vs | TIKHOMIROVA Anna(R85) RUS | 양하은 | 4-1 |
64강 | MADARASZ Dora(R100) HUN | vs | YU Yang CHN | YU Yang | 2-4 |
64강 | GUI Lin(R126) BRA | vs | ISHIKAWA Kasumi(R7) JPN | ISHIKAWA Kasumi | 0-4 |
64강 | PERGEL Szandra(R127) HUN | vs | HAYATA Hina(R61) JPN | PERGEL Szandra | 4-2 |
64강 | MORIZONO Misaki(R38) JPN | vs | 이시온(R77) KOR | MORIZONO Misaki | 4-1 |
64강 | LI Fen(R45) ^ SWE | vs | HIRICI Cristina(R168) ROU | LI Fen ^ | - |
64강 | KATO Miyu(R53) JPN | vs | DOLGIKH Maria(R82) RUS | KATO Miyu | 4-1 |
64강 | PROKHOROVA Yulia(R96) RUS | vs | SHAO Jieni(R47) ^ POR | SHAO Jieni ^ | 2-4 |
64강 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | 송마음(R122) KOR | DOO Hoi Kem | 4-2 |
64강 | 전지희(R11) ^ KOR | vs | KOMWONG Nanthana(R78) THA | 전지희 | 4-1 |
64강 | EERLAND Britt(R94) NED | vs | MIKHAILOVA Polina(R44) RUS | MIKHAILOVA Polina | 0-4 |
64강 | NAKAHATA Natsumi JPN | vs | FENG Tianwei(R8) SIN | NAKAHATA Natsumi | 4-3 |
64강 | ODOROVA Eva(R89) SVK | vs | SHAN Xiaona(R16) ^ GER | SHAN Xiaona ^ | 3-4 |
64강 | ITO Mima(R12) JPN | vs | BALAZOVA Barbora(R90) SVK | ITO Mima | 4-2 |
64강 | GRZYBOWSKA Katarzyna(R75) POL | vs | YU Mengyu(R32) SIN | YU Mengyu | 1-4 |
64강 | MESHREF Dina(R97) EGY | vs | ZHOU Yihan(R46) ^ SIN | ZHOU Yihan ^ | 3-4 |
64강 | LIU Hsing-Yin(R135) TPE | vs | POTA Georgina(R36) HUN | POTA Georgina | 0-4 |
64강 | GUISNEL Oceane(R249) FRA | vs | JIANG Huajun(R25) HKG | JIANG Huajun | 1-4 |
64강 | KUSINSKA Klaudia(R155) POL | vs | LEE I-Chen(R68) TPE | LEE I-Chen | 1-4 |
64강 | 박영숙 KOR | vs | ZENG Jian(R59) ^^ SIN | ZENG Jian ^^ | 1-4 |
64강 | CHEN Szu-Yu(R39) TPE | vs | LI Xue(R71) ^ FRA | LI Xue ^ | 1-4 |
64강 | STRBIKOVA Renata(R87) CZE | vs | TIE Yana(R26) HKG | TIE Yana | 0-4 |
64강 | LEE Ho Ching(R29) HKG | vs | MORIZONO Mizuki JPN | LEE Ho Ching | 4-2 |
64강 | FUKUHARA Ai(R4) JPN | vs | 윤효빈 KOR | FUKUHARA Ai | 4-1 |
64강 | 서효원(R13) KOR | vs | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE | 서효원 | 4-1 |
64강 | PAVLOVICH Viktoria(R62) BLR | vs | CECHOVA Dana(R133) CZE | PAVLOVICH Viktoria | 4-0 |
64강 | HASHIMOTO Honoka JPN | vs | SOLJA Petrissa(R15) GER | HASHIMOTO Honoka | 4-0 |
64강 | LI Jie(R19) NED | vs | MATELOVA Hana(R95) CZE | LI Jie | 4-3 |
64강 | DIAZ Adriana(R108) PUR | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN | LIN Ye ^ | 1-4 |
64강 | CHENG I-Ching(R22) TPE | vs | LOVAS Petra(R102) HUN | CHENG I-Ching | 4-2 |
예선32 | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN | vs | 윤효빈 KOR | 윤효빈 | 3-4 |
예선32 | ERDELJI Anamaria(R118) SRB | vs | YU Yang CHN | YU Yang | 1-4 |
예선32 | SAKAI Haruka(R125) JPN | vs | WU Yue(R172) ^ USA | WU Yue ^ | 0-4 |
예선32 | MENGE Merve(R113) ^ TUR | vs | MORIZONO Mizuki JPN | MORIZONO Mizuki | 3-4 |
예선32 | WANG Chen(R115) USA | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HASHIMOTO Honoka | 1-4 |
예선32 | 송마음(R122) KOR | vs | GUSEVA Ekaterina(R177) RUS | 송마음 | 4-0 |
예선32 | 정유미 KOR | vs | LIU Hsing-Yin(R135) TPE | LIU Hsing-Yin | 2-4 |
예선32 | XIAO Maria(R105) ^ ESP | vs | NAKAHATA Natsumi JPN | NAKAHATA Natsumi | 2-4 |
예선32 | CECHOVA Dana(R133) CZE | vs | BLAZHKO Anna(R138) RUS | CECHOVA Dana | 4-1 |
예선32 | GUI Lin(R126) BRA | vs | BALINT Bernadett(R180) ^^ HUN | GUI Lin | 4-1 |
예선32 | TASHIRO Saki(R119) JPN | vs | BARANOVA Olga(R145) RUS | TASHIRO Saki | 4-3 |
예선32 | FEHER Gabriela(R121) SRB | vs | HIRICI Cristina(R168) ROU | HIRICI Cristina | 3-4 |
예선32 | NAGYVARADI Mercedes(R211) HUN | vs | KUSINSKA Klaudia(R155) POL | KUSINSKA Klaudia | 1-4 |
예선32 | PERGEL Szandra(R127) HUN | vs | CIOBANU Irina ROU | PERGEL Szandra | 4-3 |
예선32 | DIAZ Adriana(R108) PUR | vs | TODOROVIC Andrea(R158) SRB | DIAZ Adriana | 4-1 |
예선5 | TIKHOMIROVA Anna(R85) RUS | vs | HADZIAHMETOVIC Emina(R239) BIH | TIKHOMIROVA Anna | 4-0 |
예선5 | DOLGIKH Maria(R82) RUS | vs | TRUZSINSZKI Viktoria SRB | DOLGIKH Maria | 4-0 |
예선5 | 이시온(R77) KOR | vs | CAREY Charlotte(R244) WAL | 이시온 | 4-2 |
예선5 | KOMWONG Nanthana(R78) THA | vs | PATSEYEVA Hanna(R256) BLR | KOMWONG Nanthana | 4-3 |
예선5 | 박영숙 KOR | vs | FARLADANSKA Ganna UKR | 박영숙 | 4-0 |
예선5 | GRZYBOWSKA Katarzyna(R75) POL | vs | KAROVA Anelia(R251) BUL | GRZYBOWSKA Katarzyna | 4-1 |
예선5 | HUANG Yi-Hua(R73) TPE | vs | GUISNEL Oceane(R249) FRA | GUISNEL Oceane | 1-4 |
예선5 | LI Xue(R71) ^ FRA | vs | PETERMAN-VARGA Timea HUN | LI Xue ^ | 4-0 |
예선5 | LOVAS Petra(R102) HUN | vs | SHIBATA Saki JPN | LOVAS Petra | 4-3 |
예선5 | PROKHOROVA Yulia(R96) RUS | vs | VASYLIEVA Ievgeniia(R217) UKR | PROKHOROVA Yulia | 4-1 |
예선5 | MESHREF Dina(R97) EGY | vs | MAKSUTI Aneta SRB | MESHREF Dina | 4-2 |
예선5 | MATELOVA Hana(R95) CZE | vs | RUANO Lady(R223) COL | MATELOVA Hana | 4-0 |
예선5 | EERLAND Britt(R94) NED | vs | VIVARELLI Debora(R229) ITA | EERLAND Britt | 4-1 |
예선5 | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE | vs | STEFCOVA Kristyna(R231) CZE | CHENG Hsien-Tzu | 4-1 |
예선5 | BALAZOVA Barbora(R90) SVK | vs | TRIGOLOS Daria(R248) BLR | BALAZOVA Barbora | 4-3 |
예선5 | ODOROVA Eva(R89) SVK | vs | TOMANOVSKA Katerina(R228) CZE | ODOROVA Eva | 4-0 |
예선5 | STRBIKOVA Renata(R87) CZE | vs | TROSMAN Nicole(R238) ISR | STRBIKOVA Renata | 4-3 |
예선5 | PRIVALOVA Alexandra(R139) BLR | vs | CIOBANU Irina ROU | CIOBANU Irina | 2-4 |
예선5 | LIU Hsing-Yin(R135) TPE | vs | FAJMUT Manca(R176) SLO | LIU Hsing-Yin | 4-0 |
예선5 | BLAZHKO Anna(R138) RUS | vs | KERTAI Rita HUN | BLAZHKO Anna | 4-2 |
예선5 | CECHOVA Dana(R133) CZE | vs | PARANANG Orawan(R187) THA | CECHOVA Dana | 4-1 |
예선5 | 정유미 KOR | vs | CHERNOVA Daria(R185) RUS | 정유미 | 4-3 |
예선5 | AMBRUS Krisztina(R159) HUN | vs | GALIC Alex(R160) SLO | GALIC Alex | 2-4 |
예선5 | TODOROVIC Andrea(R158) SRB | vs | JHA Prachi(R169) USA | JHA Prachi | 2-4 |
예선5 | KUSINSKA Klaudia(R155) POL | vs | TAYLAKOVA Maria(R163) RUS | KUSINSKA Klaudia | 4-2 |
예선5 | TROSHNEVA Elena(R151) RUS | vs | 윤효빈 KOR | 윤효빈 | 3-4 |
예선5 | BAJOR Natalia(R152) POL | vs | MIGOT Marie(R167) FRA | BAJOR Natalia | 4-2 |
예선5 | 김별님(R148) KOR | vs | REMZI Sibel(R166) ^^ TUR | REMZI Sibel ^^ | 2-4 |
예선5 | BARANOVA Olga(R145) RUS | vs | NIKITCHANKA Alina(R182) BLR | BARANOVA Olga | 4-1 |
예선5 | 김지호(R129) KOR | vs | LENNON Emmanuelle FRA | 김지호 | 4-1 |
예선5 | DE NUTTE Sarah(R141) LUX | vs | HIRICI Cristina(R168) ROU | HIRICI Cristina | 1-4 |
예선5 | BERGSTROM Linda(R143) SWE | vs | GUSEVA Ekaterina(R177) RUS | GUSEVA Ekaterina | 1-4 |
예선5 | ZARIF Audrey(R146) FRA | vs | WU Yue(R172) ^ USA | WU Yue ^ | 0-4 |
예선5 | ZHENG Jiaqi(R136) USA | vs | BALINT Bernadett(R180) ^^ HUN | BALINT Bernadett ^^ | 3-4 |
예선5 | XIAO Maria(R105) ^ ESP | vs | LOEUILLETTE Stephanie(R218) FRA | XIAO Maria ^ | 4-2 |
예선5 | DIAZ Adriana(R108) PUR | vs | MORET Rachel(R215) SUI | DIAZ Adriana | 4-2 |
예선5 | DVORAK Galia(R106) ESP | vs | NAGYVARADI Mercedes(R211) HUN | NAGYVARADI Mercedes | 0-4 |
예선5 | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN | vs | MEDINA Paula(R206) COL | MATSUDAIRA Shiho | 4-1 |
예선5 | MENGE Merve(R113) ^ TUR | vs | KULIKOVA Olga(R203) RUS | MENGE Merve ^ | 4-1 |
예선5 | ERDELJI Anamaria(R118) SRB | vs | YAMADA Jessica(R202) BRA | ERDELJI Anamaria | 4-0 |
예선5 | WANG Chen(R115) USA | vs | LUNG Lisa(R190) BEL | WANG Chen | 4-1 |
예선5 | TASHIRO Saki(R119) JPN | vs | PFEFER Laura(R200) FRA | TASHIRO Saki | 4-1 |
예선5 | FEHER Gabriela(R121) SRB | vs | ARLOUSKAYA Alina(R196) BLR | FEHER Gabriela | 4-1 |
예선5 | 송마음(R122) KOR | vs | LIU Yu-Hsin TPE | 송마음 | 4-1 |
예선5 | SAKAI Haruka(R125) JPN | vs | SABITOVA Valentina(R186) RUS | SAKAI Haruka | 4-1 |
예선5 | GUI Lin(R126) BRA | vs | LAM Yee Lok(R191) HKG | GUI Lin | 4-2 |
예선5 | PERGEL Szandra(R127) HUN | vs | SIKORSKA Magdalena(R189) POL | PERGEL Szandra | 4-2 |
예선3 | PRIVALOVA Alexandra(R139) BLR | vs | NAGYPAL Marta(R577) HUN | PRIVALOVA Alexandra | 4-0 |
예선3 | ZHENG Jiaqi(R136) USA | vs | ZULUAGA Luisa COL | ZHENG Jiaqi | 4-0 |
예선3 | ZARIF Audrey(R146) FRA | vs | FULE Kata(R686) HUN | ZARIF Audrey | 4-0 |
예선3 | BERGSTROM Linda(R143) SWE | vs | KORDA Kitti(R628) HUN | BERGSTROM Linda | 4-1 |
예선3 | DE NUTTE Sarah(R141) LUX | vs | KIMURA Kasumi JPN | DE NUTTE Sarah | 4-1 |
예선3 | 김지호(R129) KOR | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HASHIMOTO Honoka | 3-4 |
예선3 | BARANOVA Olga(R145) RUS | vs | BASKARAD Ivona BIH | BARANOVA Olga | 4-0 |
예선3 | 김별님(R148) KOR | vs | YU Yang CHN | YU Yang | 2-4 |
예선3 | BAJOR Natalia(R152) POL | vs | MORIZONO Mizuki JPN | MORIZONO Mizuki | 1-4 |
예선3 | TROSHNEVA Elena(R151) RUS | vs | RAHMO Aida EGY | TROSHNEVA Elena | 4-0 |
예선3 | KUSINSKA Klaudia(R155) POL | vs | BRAUN Eva HUN | KUSINSKA Klaudia | 4-0 |
예선3 | TODOROVIC Andrea(R158) SRB | vs | TOTH Edina HUN | TODOROVIC Andrea | 4-0 |
예선3 | AMBRUS Krisztina(R159) HUN | vs | NAKAHATA Natsumi JPN | NAKAHATA Natsumi | 1-4 |
예선3 | XIAO Maria(R105) ^ ESP | vs | RIOS Daniely PUR | XIAO Maria ^ | 4-0 |
예선3 | DIAZ Adriana(R108) PUR | vs | WONG Chung Wan HKG | DIAZ Adriana | 4-1 |
예선3 | DVORAK Galia(R106) ESP | vs | HELMY Yousra(R326) EGY | DVORAK Galia | 4-1 |
예선3 | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN | vs | TOTH Kata HUN | MATSUDAIRA Shiho | 4-1 |
예선3 | MENGE Merve(R113) ^ TUR | vs | MOSCONI Veronica(R349) ITA | MENGE Merve ^ | 4-1 |
예선3 | ERDELJI Anamaria(R118) SRB | vs | HEPKE Johanna HUN | ERDELJI Anamaria | 4-0 |
예선3 | WANG Chen(R115) USA | vs | GONZALEZ Roxy VEN | WANG Chen | 4-0 |
예선3 | TASHIRO Saki(R119) JPN | vs | FEHER Orsolya(R380) HUN | TASHIRO Saki | 4-1 |
예선3 | FEHER Gabriela(R121) SRB | vs | RIVERA Lineris PUR | FEHER Gabriela | 4-1 |
예선3 | 송마음(R122) KOR | vs | SAVIC Aleksandra SRB | 송마음 | 4-2 |
예선3 | SAKAI Haruka(R125) JPN | vs | MONTERO Winberly VEN | SAKAI Haruka | 4-1 |
예선3 | GUI Lin(R126) BRA | vs | PETROVOVA Nikita(R421) CZE | GUI Lin | 4-0 |
예선3 | PERGEL Szandra(R127) HUN | vs | NINO Neridee VEN | PERGEL Szandra | 4-0 |
예선3 | 정유미 KOR | vs | LAID Islem(R448) ALG | 정유미 | 4-0 |
예선3 | CECHOVA Dana(R133) CZE | vs | FEHER Zsofia(R529) HUN | CECHOVA Dana | 4-0 |
예선3 | BLAZHKO Anna(R138) RUS | vs | TSANEVA Monika BUL | BLAZHKO Anna | 4-0 |
예선3 | LIU Hsing-Yin(R135) TPE | vs | DRABANT Anita(R567) HUN | LIU Hsing-Yin | 4-0 |
예선3 | LI Xue(R71) ^ FRA | vs | ARVELO Gremlis VEN | LI Xue ^ | 4-0 |
예선3 | HUANG Yi-Hua(R73) TPE | vs | JONSSON Jennifer(R253) SWE | HUANG Yi-Hua | 4-1 |
예선3 | GRZYBOWSKA Katarzyna(R75) POL | vs | FENYVESI Anna SRB | GRZYBOWSKA Katarzyna | - |
예선3 | 박영숙 KOR | vs | MYNAROVA Karolina(R266) CZE | 박영숙 | 4-0 |
예선3 | KOMWONG Nanthana(R78) THA | vs | LIU Qi(R235) HKG | KOMWONG Nanthana | 4-1 |
예선3 | 이시온(R77) KOR | vs | BARAVOK Katsiaryna(R268) BLR | 이시온 | 4-0 |
예선3 | DOLGIKH Maria(R82) RUS | vs | JURKOVA Eva(R267) SVK | DOLGIKH Maria | 4-0 |
예선3 | TIKHOMIROVA Anna(R85) RUS | vs | KUCHUK Maryia BLR | TIKHOMIROVA Anna | 4-0 |
예선3 | STRBIKOVA Renata(R87) CZE | vs | LOYEN Eline(R252) BEL | STRBIKOVA Renata | 4-2 |
예선3 | ODOROVA Eva(R89) SVK | vs | GAUTHIER Lucie(R280) FRA | ODOROVA Eva | 4-2 |
예선3 | BALAZOVA Barbora(R90) SVK | vs | SHIOMI Maki(R283) JPN | BALAZOVA Barbora | 4-1 |
예선3 | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE | vs | PAVCNIK Tamara(R293) SLO | CHENG Hsien-Tzu | 4-0 |
예선3 | EERLAND Britt(R94) NED | vs | DIAZ Melanie PUR | EERLAND Britt | 4-0 |
예선3 | MATELOVA Hana(R95) CZE | vs | COLANTONI Chiara(R297) ITA | MATELOVA Hana | 4-2 |
예선3 | MESHREF Dina(R97) EGY | vs | PICCOLIN Giorgia(R301) ITA | MESHREF Dina | 4-2 |
예선3 | PROKHOROVA Yulia(R96) RUS | vs | CORDERO Carelyn PUR | PROKHOROVA Yulia | 4-0 |
예선3 | LOVAS Petra(R102) HUN | vs | JOHANSSON Tilda(R274) SWE | LOVAS Petra | 4-1 |
예선1 | GALIC Alex(R160) SLO | vs | NAKAHATA Natsumi JPN | NAKAHATA Natsumi | 2-4 |
예선1 | JHA Prachi(R169) USA | vs | TOTH Edina HUN | TOTH Edina | 2-4 |
예선1 | TAYLAKOVA Maria(R163) RUS | vs | BRAUN Eva HUN | BRAUN Eva | 3-4 |
예선1 | 윤효빈 KOR | vs | RAHMO Aida EGY | 윤효빈 | 4-0 |
예선1 | MIGOT Marie(R167) FRA | vs | MORIZONO Mizuki JPN | MORIZONO Mizuki | 0-4 |
예선1 | REMZI Sibel(R166) ^^ TUR | vs | YU Yang CHN | YU Yang | 2-4 |
예선1 | NIKITCHANKA Alina(R182) BLR | vs | BASKARAD Ivona BIH | NIKITCHANKA Alina | 4-1 |
예선1 | LENNON Emmanuelle FRA | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HASHIMOTO Honoka | 0-4 |
예선1 | HIRICI Cristina(R168) ROU | vs | KIMURA Kasumi JPN | KIMURA Kasumi | 2-4 |
예선1 | GUSEVA Ekaterina(R177) RUS | vs | KORDA Kitti(R628) HUN | GUSEVA Ekaterina | 4-1 |
예선1 | WU Yue(R172) ^ USA | vs | FULE Kata(R686) HUN | WU Yue ^ | 4-0 |
예선1 | BALINT Bernadett(R180) ^^ HUN | vs | ZULUAGA Luisa COL | BALINT Bernadett ^^ | 4-1 |
예선1 | CIOBANU Irina ROU | vs | NAGYPAL Marta(R577) HUN | CIOBANU Irina | 4-1 |
예선1 | FAJMUT Manca(R176) SLO | vs | DRABANT Anita(R567) HUN | FAJMUT Manca | 4-0 |
예선1 | KERTAI Rita HUN | vs | TSANEVA Monika BUL | KERTAI Rita | 4-0 |
예선1 | PARANANG Orawan(R187) THA | vs | FEHER Zsofia(R529) HUN | PARANANG Orawan | 4-0 |
예선1 | CHERNOVA Daria(R185) RUS | vs | LAID Islem(R448) ALG | CHERNOVA Daria | 4-0 |
예선1 | SIKORSKA Magdalena(R189) POL | vs | NINO Neridee VEN | SIKORSKA Magdalena | 4-2 |
예선1 | LAM Yee Lok(R191) HKG | vs | PETROVOVA Nikita(R421) CZE | LAM Yee Lok | 4-0 |
예선1 | SABITOVA Valentina(R186) RUS | vs | MONTERO Winberly VEN | SABITOVA Valentina | 4-1 |
예선1 | LIU Yu-Hsin TPE | vs | SAVIC Aleksandra SRB | LIU Yu-Hsin | 4-3 |
예선1 | ARLOUSKAYA Alina(R196) BLR | vs | RIVERA Lineris PUR | ARLOUSKAYA Alina | 4-0 |
예선1 | PFEFER Laura(R200) FRA | vs | FEHER Orsolya(R380) HUN | PFEFER Laura | 4-1 |
예선1 | LUNG Lisa(R190) BEL | vs | GONZALEZ Roxy VEN | LUNG Lisa | 4-0 |
예선1 | YAMADA Jessica(R202) BRA | vs | HEPKE Johanna HUN | YAMADA Jessica | 4-0 |
예선1 | KULIKOVA Olga(R203) RUS | vs | MOSCONI Veronica(R349) ITA | KULIKOVA Olga | 4-0 |
예선1 | MEDINA Paula(R206) COL | vs | TOTH Kata HUN | MEDINA Paula | 4-2 |
예선1 | NAGYVARADI Mercedes(R211) HUN | vs | HELMY Yousra(R326) EGY | NAGYVARADI Mercedes | 4-0 |
예선1 | MORET Rachel(R215) SUI | vs | WONG Chung Wan HKG | MORET Rachel | 4-1 |
예선1 | LOEUILLETTE Stephanie(R218) FRA | vs | RIOS Daniely PUR | LOEUILLETTE Stephanie | 4-1 |
예선1 | SHIBATA Saki JPN | vs | JOHANSSON Tilda(R274) SWE | SHIBATA Saki | 4-0 |
예선1 | VASYLIEVA Ievgeniia(R217) UKR | vs | CORDERO Carelyn PUR | VASYLIEVA Ievgeniia | 4-1 |
예선1 | MAKSUTI Aneta SRB | vs | PICCOLIN Giorgia(R301) ITA | MAKSUTI Aneta | 4-2 |
예선1 | RUANO Lady(R223) COL | vs | COLANTONI Chiara(R297) ITA | COLANTONI Chiara | 0-4 |
예선1 | VIVARELLI Debora(R229) ITA | vs | DIAZ Melanie PUR | VIVARELLI Debora | 4-3 |
예선1 | STEFCOVA Kristyna(R231) CZE | vs | PAVCNIK Tamara(R293) SLO | STEFCOVA Kristyna | 4-0 |
예선1 | TRIGOLOS Daria(R248) BLR | vs | SHIOMI Maki(R283) JPN | SHIOMI Maki | 2-4 |
예선1 | TOMANOVSKA Katerina(R228) CZE | vs | GAUTHIER Lucie(R280) FRA | GAUTHIER Lucie | 3-4 |
예선1 | TROSMAN Nicole(R238) ISR | vs | LOYEN Eline(R252) BEL | TROSMAN Nicole | 4-1 |
예선1 | HADZIAHMETOVIC Emina(R239) BIH | vs | KUCHUK Maryia BLR | HADZIAHMETOVIC Emina | 4-1 |
예선1 | TRUZSINSZKI Viktoria SRB | vs | JURKOVA Eva(R267) SVK | TRUZSINSZKI Viktoria | 4-1 |
예선1 | CAREY Charlotte(R244) WAL | vs | BARAVOK Katsiaryna(R268) BLR | CAREY Charlotte | 4-2 |
예선1 | PATSEYEVA Hanna(R256) BLR | vs | LIU Qi(R235) HKG | LIU Qi | 0-4 |
예선1 | FARLADANSKA Ganna UKR | vs | MYNAROVA Karolina(R266) CZE | FARLADANSKA Ganna | 4-3 |
예선1 | KAROVA Anelia(R251) BUL | vs | FENYVESI Anna SRB | FENYVESI Anna | 0-4 |
예선1 | GUISNEL Oceane(R249) FRA | vs | JONSSON Jennifer(R253) SWE | GUISNEL Oceane | 4-3 |
예선1 | PETERMAN-VARGA Timea HUN | vs | ARVELO Gremlis VEN | PETERMAN-VARGA Timea | 4-1 |
3. 남자복식
우승: CHUANG Chih-Yuan TPE / HUANG Sheng-Sheng TPE
준우승: DEVOS Robin BEL / NUYTINCK Cedric BEL
공동3위: LIVENTSOV Alexey RUS / PAIKOV Mikhail RUS, CHEN Chien-An TPE / CHIANG Hung-Chieh TPE
결승 | DEVOS Robin(R176) BEL NUYTINCK Cedric(R110) BEL | vs | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE HUANG Sheng-Sheng(R105) TPE | CHUANG Chih-Yuan HUANG Sheng-Sheng | 1-3 |
준결승 | CHEN Chien-An TPE CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | vs | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE HUANG Sheng-Sheng(R105) TPE | CHUANG Chih-Yuan HUANG Sheng-Sheng | 0-3 |
준결승 | DEVOS Robin(R176) BEL NUYTINCK Cedric(R110) BEL | vs | LIVENTSOV Alexey(R76) RUS PAIKOV Mikhail(R106) RUS | DEVOS Robin NUYTINCK Cedric | 3-1 |
8강 | ALEXANDROV Teodor(R375) BUL KODJABASHEV Denislav(R510) BUL | vs | LIVENTSOV Alexey(R76) RUS PAIKOV Mikhail(R106) RUS | LIVENTSOV Alexey PAIKOV Mikhail | 2-3 |
8강 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN MATSUYAMA Yuki JPN | vs | DEVOS Robin(R176) BEL NUYTINCK Cedric(R110) BEL | DEVOS Robin NUYTINCK Cedric | 2-3 |
8강 | ABIODUN Bode(R236) NGR ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE HUANG Sheng-Sheng(R105) TPE | CHUANG Chih-Yuan HUANG Sheng-Sheng | 1-3 |
8강 | CHEN Chien-An TPE CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | vs | LAKATOS Tamas(R217) HUN SZUDI Adam(R257) HUN | CHEN Chien-An CHIANG Hung-Chieh | 3-0 |
16강 | MATSUMOTO Cazuo(R125) BRA MONTEIRO Thiago(R123) BRA | vs | ABIODUN Bode(R236) NGR ARUNA Quadri(R49) NGR | ABIODUN Bode ARUNA Quadri | 0-3 |
16강 | DYJAS Jakub(R97) POL GORAK Daniel(R59) POL | vs | ALEXANDROV Teodor(R375) BUL KODJABASHEV Denislav(R510) BUL | ALEXANDROV Teodor KODJABASHEV Denislav | 2-3 |
16강 | BOBOCICA Mihai(R91) ITA MUTTI Leonardo(R209) ITA | vs | CHUANG Chih-Yuan(R7) TPE HUANG Sheng-Sheng(R105) TPE | CHUANG Chih-Yuan HUANG Sheng-Sheng | 2-3 |
16강 | 김민석(R39) KOR 임종훈 KOR | vs | KIZUKURI Yuto(R160) JPN MATSUYAMA Yuki JPN | KIZUKURI Yuto MATSUYAMA Yuki | 1-3 |
16강 | CHEN Chien-An TPE CHIANG Hung-Chieh(R75) TPE | vs | JEVTOVIC Marko(R141) SRB PETO Zsolt(R134) SRB | CHEN Chien-An CHIANG Hung-Chieh | 3-1 |
16강 | DURAN Marc(R128) ESP ROBLES Alvaro(R139) ESP | vs | LIVENTSOV Alexey(R76) RUS PAIKOV Mikhail(R106) RUS | LIVENTSOV Alexey PAIKOV Mikhail | 2-3 |
16강 | BRUCKNER Mate(R435) HUN NAGY Krisztian HUN | vs | DEVOS Robin(R176) BEL NUYTINCK Cedric(R110) BEL | DEVOS Robin NUYTINCK Cedric | 0-3 |
16강 | HO Kwan Kit(R61) HKG NG Pak Nam(R223) HKG | vs | LAKATOS Tamas(R217) HUN SZUDI Adam(R257) HUN | LAKATOS Tamas SZUDI Adam | 0-3 |
예선16 | HO Kwan Kit(R61) HKG NG Pak Nam(R223) HKG | vs | KONECNY Tomas(R90) CZE PROKOPCOV Dmitrij(R79) CZE | HO Kwan Kit NG Pak Nam | 3-1 |
예선16 | ALEXANDROV Teodor(R375) BUL KODJABASHEV Denislav(R510) BUL | vs | LI Ahmet(R78) ^ TUR MENGE Gencay(R313) TUR | ALEXANDROV Teodor KODJABASHEV Denislav | 3-1 |
예선16 | POLANSKY Tomas(R250) CZE REITSPIES David(R256) CZE | vs | KIZUKURI Yuto(R160) JPN MATSUYAMA Yuki JPN | KIZUKURI Yuto MATSUYAMA Yuki | 0-3 |
예선16 | ABIODUN Bode(R236) NGR ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | FLORITZ Philipp(R229) ^^ BUL GOLOVANOV Stanislav(R259) BUL | ABIODUN Bode ARUNA Quadri | 3-0 |
예선16 | ALLEGRO Martin(R265) BEL JEAN Lauric(R241) BEL | vs | BOBOCICA Mihai(R91) ITA MUTTI Leonardo(R209) ITA | BOBOCICA Mihai MUTTI Leonardo | 2-3 |
예선16 | DURAN Marc(R128) ESP ROBLES Alvaro(R139) ESP | vs | KOLAREK Tomislav(R136) CRO PRIMORAC Zoran(R107) CRO | DURAN Marc ROBLES Alvaro | 3-1 |
예선16 | JEVTOVIC Marko(R141) SRB PETO Zsolt(R134) SRB | vs | LORENTZ Romain(R151) FRA ROBINOT Quentin(R120) FRA | JEVTOVIC Marko PETO Zsolt | 3-0 |
예선16 | AGUIRRE Marcelo(R233) PAR MADRID Marcos(R191) MEX | vs | BRUCKNER Mate(R435) HUN NAGY Krisztian HUN | BRUCKNER Mate NAGY Krisztian | 1-3 |
예선32 | FLORITZ Philipp(R229) ^^ BUL GOLOVANOV Stanislav(R259) BUL | vs | JANCARIK Lubomir(R98) CZE SIRUCEK Pavel(R154) CZE | FLORITZ Philipp ^^ GOLOVANOV Stanislav | 3-1 |
예선32 | LASHIN El-Sayed(R118) EGY SALEH Ahmed(R157) EGY | vs | ALEXANDROV Teodor(R375) BUL KODJABASHEV Denislav(R510) BUL | ALEXANDROV Teodor KODJABASHEV Denislav | 2-3 |
예선32 | FAZEKAS Peter HUN KRISTON Daniel(R340) HUN | vs | JEVTOVIC Marko(R141) SRB PETO Zsolt(R134) SRB | JEVTOVIC Marko PETO Zsolt | 0-3 |
예선32 | ECSEKI Nandor(R266) HUN OLAH Benedek(R149) FIN | vs | BOBOCICA Mihai(R91) ITA MUTTI Leonardo(R209) ITA | BOBOCICA Mihai MUTTI Leonardo | 1-3 |
예선32 | ABIODUN Bode(R236) NGR ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | ASSAR Khalid(R254) EGY EL-BEIALI Mohamed(R189) EGY | ABIODUN Bode ARUNA Quadri | 3-0 |
예선32 | BRODD Viktor(R222) SWE NORDBERG Hampus(R200) SWE | vs | LI Ahmet(R78) ^ TUR MENGE Gencay(R313) TUR | LI Ahmet ^ MENGE Gencay | 0-3 |
예선32 | LORENTZ Romain(R151) FRA ROBINOT Quentin(R120) FRA | vs | MILOVANOV Andrey(R646) BLR SHAMRUK Gleb(R405) BLR | LORENTZ Romain ROBINOT Quentin | 3-1 |
예선32 | LUNDQVIST Jens(R64) SWE PERSSON Jon(R82) SWE | vs | ALLEGRO Martin(R265) BEL JEAN Lauric(R241) BEL | ALLEGRO Martin JEAN Lauric | 2-3 |
예선32 | KOLAREK Tomislav(R136) CRO PRIMORAC Zoran(R107) CRO | vs | KARAKASEVIC Aleksandar(R81) SRB KOU Lei(R51) UKR | KOLAREK Tomislav PRIMORAC Zoran | 3-2 |
예선32 | HO Kwan Kit(R61) HKG NG Pak Nam(R223) HKG | vs | ANTHONY Amalraj(R208) IND GNANASEKARAN Sathiyan(R170) IND | HO Kwan Kit NG Pak Nam | 3-1 |
예선32 | POLANSKY Tomas(R250) CZE REITSPIES David(R256) CZE | vs | KHANIN Aliaksandr(R301) BLR PLATONOV Pavel(R129) BLR | POLANSKY Tomas REITSPIES David | 3-2 |
예선32 | LIPAN Teodor(R791) ROU SENI Jonut ROU | vs | DURAN Marc(R128) ESP ROBLES Alvaro(R139) ESP | DURAN Marc ROBLES Alvaro | 0-3 |
예선32 | 김민혁(R114) KOR 박강현 KOR | vs | AGUIRRE Marcelo(R233) PAR MADRID Marcos(R191) MEX | AGUIRRE Marcelo MADRID Marcos | 2-3 |
예선32 | GOMMERS Rajko(R320) NED OOSTWOUDER Ewout(R314) NED | vs | KONECNY Tomas(R90) CZE PROKOPCOV Dmitrij(R79) CZE | KONECNY Tomas PROKOPCOV Dmitrij | 2-3 |
예선32 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN MATSUYAMA Yuki JPN | vs | GAUZY Simon(R33) FRA OUAICHE Stephane(R93) FRA | KIZUKURI Yuto MATSUYAMA Yuki | 3-0 |
예선32 | BRUCKNER Mate(R435) HUN NAGY Krisztian HUN | vs | FLORE Tristan(R104) FRA LEBESSON Emmanuel(R74) FRA | BRUCKNER Mate NAGY Krisztian | 3-2 |
예선64 | REINHOLDS Arturs LAT UDRA Alfredas(R321) LTU | vs | LI Ahmet(R78) ^ TUR MENGE Gencay(R313) TUR | LI Ahmet ^ MENGE Gencay | 0-3 |
예선64 | BERRIOS Hector PUR MOAVRO Sebastian(R620) ARG | vs | ALLEGRO Martin(R265) BEL JEAN Lauric(R241) BEL | ALLEGRO Martin JEAN Lauric | 0-3 |
예선64 | LORENTZ Romain(R151) FRA ROBINOT Quentin(R120) FRA | vs | MEDJUGORAC Marko(R666) CAN THERIAULT Pierre-Luc(R275) CAN | LORENTZ Romain ROBINOT Quentin | 3-1 |
예선64 | FLORITZ Philipp(R229) ^^ BUL GOLOVANOV Stanislav(R259) BUL | vs | KOSIBA Daniel(R126) HUN MAJOROS Bence(R242) HUN | FLORITZ Philipp ^^ GOLOVANOV Stanislav | 3-2 |
예선64 | KWAN Man Ho(R414) HKG TANAKA Yuta JPN | vs | BOBOCICA Mihai(R91) ITA MUTTI Leonardo(R209) ITA | BOBOCICA Mihai MUTTI Leonardo | 0-3 |
예선64 | JANCARIK Lubomir(R98) CZE SIRUCEK Pavel(R154) CZE | vs | BAI He(R161) ^ SVK KOBES Kristian(R354) SVK | JANCARIK Lubomir SIRUCEK Pavel | 3-2 |
예선64 | PUCAR Tomislav(R190) CRO ZELJKO Filip(R192) CRO | vs | FAZEKAS Peter HUN KRISTON Daniel(R340) HUN | FAZEKAS Peter KRISTON Daniel | 1-3 |
예선64 | BRODD Viktor(R222) SWE NORDBERG Hampus(R200) SWE | vs | KHATCHANOV Martin NED PYSAR Dmytro(R264) UKR | BRODD Viktor NORDBERG Hampus | 3-2 |
예선64 | LUNDQVIST Jens(R64) SWE PERSSON Jon(R82) SWE | vs | LIM Zheng Jie Edric(R629) SIN LOY Meng Hean Darren(R693) SIN | LUNDQVIST Jens PERSSON Jon | 3-2 |
예선64 | MILOVANOV Andrey(R646) BLR SHAMRUK Gleb(R405) BLR | vs | GADIEV Vildan(R280) RUS VLASOV Grigory(R71) RUS | MILOVANOV Andrey SHAMRUK Gleb | 3-2 |
예선64 | ALEXANDROV Teodor(R375) BUL KODJABASHEV Denislav(R510) BUL | vs | CHERNOV Konstantin(R248) RUS ISMAILOV Sadi(R237) RUS | ALEXANDROV Teodor KODJABASHEV Denislav | 3-2 |
예선64 | CALVO Alejandro ESP MACHADO Carlos(R121) ESP | vs | JEVTOVIC Marko(R141) SRB PETO Zsolt(R134) SRB | JEVTOVIC Marko PETO Zsolt | 0-3 |
예선64 | ABIODUN Bode(R236) NGR ARUNA Quadri(R49) NGR | vs | NIELSEN Claus(R268) DEN RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | ABIODUN Bode ARUNA Quadri | 3-0 |
예선64 | LASHIN El-Sayed(R118) EGY SALEH Ahmed(R157) EGY | vs | FRANCO Carlos(R381) ESP VILCHEZ Miguel(R387) ESP | LASHIN El-Sayed SALEH Ahmed | 3-1 |
예선64 | CIPIN Filip CRO KOJIC Frane(R225) CRO | vs | ASSAR Khalid(R254) EGY EL-BEIALI Mohamed(R189) EGY | ASSAR Khalid EL-BEIALI Mohamed | - |
예선64 | ECSEKI Nandor(R266) HUN OLAH Benedek(R149) FIN | vs | PERSOLJA Ludvik SLO SFILIGOJ Tom(R452) SLO | ECSEKI Nandor OLAH Benedek | 3-1 |
예선64 | 김민혁(R114) KOR 박강현 KOR | vs | CHEN Alexander(R372) AUT PFEFFER Simon(R290) AUT | 김민혁 박강현 | 3-1 |
예선64 | VORCNIK David(R525) AUT WOLF Christian(R564) AUT | vs | GAUZY Simon(R33) FRA OUAICHE Stephane(R93) FRA | GAUZY Simon OUAICHE Stephane | 0-3 |
예선64 | CHIRITA Cristian(R544) ^^ ROU SIPOS Rares(R379) ROU | vs | KARAKASEVIC Aleksandar(R81) SRB KOU Lei(R51) UKR | KARAKASEVIC Aleksandar KOU Lei | 1-3 |
예선64 | KOZUL Deni(R316) SLO TANVIRIYAVECHAKUL Padasak(R252) THA | vs | KONECNY Tomas(R90) CZE PROKOPCOV Dmitrij(R79) CZE | KONECNY Tomas PROKOPCOV Dmitrij | 0-3 |
예선64 | BANKOSZ Michal(R371) POL KULPA Konrad(R221) POL | vs | AGUIRRE Marcelo(R233) PAR MADRID Marcos(R191) MEX | AGUIRRE Marcelo MADRID Marcos | 0-3 |
예선64 | KOLAREK Tomislav(R136) CRO PRIMORAC Zoran(R107) CRO | vs | POH Shao Feng Ethan(R621) SIN TAY Ming Han Maxxe(R671) SIN | KOLAREK Tomislav PRIMORAC Zoran | 3-1 |
예선64 | KHANIN Aliaksandr(R301) BLR PLATONOV Pavel(R129) BLR | vs | LEE Chia-Sheng(R159) TPE LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | KHANIN Aliaksandr PLATONOV Pavel | 3-0 |
예선64 | NOROOZI Afshin(R219) IRI OMRANI Seyed Pourya(R406) IRI | vs | GOMMERS Rajko(R320) NED OOSTWOUDER Ewout(R314) NED | GOMMERS Rajko OOSTWOUDER Ewout | 2-3 |
예선64 | AFANADOR Brian(R230) PUR GONZALEZ Daniel(R272) PUR | vs | BRUCKNER Mate(R435) HUN NAGY Krisztian HUN | BRUCKNER Mate NAGY Krisztian | 1-3 |
예선64 | BOCKOVEN Chase(R867) USA KEINATH Thomas(R181) SVK | vs | DURAN Marc(R128) ESP ROBLES Alvaro(R139) ESP | DURAN Marc ROBLES Alvaro | 0-3 |
예선64 | HO Kwan Kit(R61) HKG NG Pak Nam(R223) HKG | vs | KALUZNY Samuel(R511) SVK PETER Ingemar SVK | HO Kwan Kit NG Pak Nam | 3-1 |
예선64 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN MATSUYAMA Yuki JPN | vs | MAJSTOROVIC Ilija SRB NAD NEMEDI Valentin SRB | KIZUKURI Yuto MATSUYAMA Yuki | 3-2 |
예선64 | KOPANYI Tomas(R568) SVK TOMLINSON Simon(R599) JAM | vs | FLORE Tristan(R104) FRA LEBESSON Emmanuel(R74) FRA | FLORE Tristan LEBESSON Emmanuel | 0-3 |
예선64 | 김동현(R43) KOR 김도엽 KOR | vs | LIPAN Teodor(R791) ROU SENI Jonut ROU | LIPAN Teodor SENI Jonut | - |
예선64 | FENG Yijun(R454) USA JHA Kanak(R298) USA | vs | ANTHONY Amalraj(R208) IND GNANASEKARAN Sathiyan(R170) IND | ANTHONY Amalraj GNANASEKARAN Sathiyan | 1-3 |
예선64 | JAKAB Janos(R113) HUN SZITA Marton(R326) HUN | vs | POLANSKY Tomas(R250) CZE REITSPIES David(R256) CZE | POLANSKY Tomas REITSPIES David | 2-3 |
4. 여자복식
우승: 전지희 KOR / 양하은 KOR
준우승: JIANG Huajun HKG / TIE Yana HKG
공동3위: DOLGIKH Maria RUS / MIKHAILOVA Polina RUS, SHAN Xiaona ^ GER / SOLJA Petrissa GER
결승 | 전지희(R11) ^ KOR 양하은(R17) KOR | vs | JIANG Huajun(R25) HKG TIE Yana(R26) HKG | 전지희 양하은 | 3-2 |
준결승 | 전지희(R11) ^ KOR 양하은(R17) KOR | vs | SHAN Xiaona(R16) ^ GER SOLJA Petrissa(R15) GER | 전지희 양하은 | 3-1 |
준결승 | DOLGIKH Maria(R82) RUS MIKHAILOVA Polina(R44) RUS | vs | JIANG Huajun(R25) HKG TIE Yana(R26) HKG | JIANG Huajun TIE Yana | 1-3 |
8강 | DOLGIKH Maria(R82) RUS MIKHAILOVA Polina(R44) RUS | vs | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE LIU Yu-Hsin TPE | DOLGIKH Maria MIKHAILOVA Polina | 3-2 |
8강 | CHENG I-Ching(R22) TPE HUANG Yi-Hua(R73) TPE | vs | JIANG Huajun(R25) HKG TIE Yana(R26) HKG | JIANG Huajun TIE Yana | 0-3 |
8강 | EERLAND Britt(R94) NED LI Jie(R19) NED | vs | SHAN Xiaona(R16) ^ GER SOLJA Petrissa(R15) GER | SHAN Xiaona ^ SOLJA Petrissa | 0-3 |
8강 | 전지희(R11) ^ KOR 양하은(R17) KOR | vs | MADARASZ Dora(R100) HUN PERGEL Szandra(R127) HUN | 전지희 양하은 | 3-1 |
16강 | BAJOR Natalia(R152) POL GRZYBOWSKA Katarzyna(R75) POL | vs | JIANG Huajun(R25) HKG TIE Yana(R26) HKG | JIANG Huajun TIE Yana | 0-3 |
16강 | BALAZOVA Barbora(R90) SVK MATELOVA Hana(R95) CZE | vs | SHAN Xiaona(R16) ^ GER SOLJA Petrissa(R15) GER | SHAN Xiaona ^ SOLJA Petrissa | 1-3 |
16강 | CHENG I-Ching(R22) TPE HUANG Yi-Hua(R73) TPE | vs | 최효주(R40) ^ KOR 정유미 KOR | CHENG I-Ching HUANG Yi-Hua | 3-0 |
16강 | DOLGIKH Maria(R82) RUS MIKHAILOVA Polina(R44) RUS | vs | HU Melek(R23) TUR MENGE Merve(R113) ^ TUR | DOLGIKH Maria MIKHAILOVA Polina | 3-1 |
16강 | 전지희(R11) ^ KOR 양하은(R17) KOR | vs | TIKHOMIROVA Anna(R85) RUS TROSHNEVA Elena(R151) RUS | 전지희 양하은 | - |
16강 | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE LIU Yu-Hsin TPE | vs | 박영숙 KOR 이시온(R77) KOR | CHENG Hsien-Tzu LIU Yu-Hsin | 3-1 |
16강 | EERLAND Britt(R94) NED LI Jie(R19) NED | vs | GUISNEL Oceane(R249) FRA MIGOT Marie(R167) FRA | EERLAND Britt LI Jie | 3-0 |
16강 | YU Mengyu(R32) SIN ZHOU Yihan(R46) ^ SIN | vs | MADARASZ Dora(R100) HUN PERGEL Szandra(R127) HUN | MADARASZ Dora PERGEL Szandra | 2-3 |
예선16 | DVORAK Galia(R106) ESP XIAO Maria(R105) ^ ESP | vs | TIKHOMIROVA Anna(R85) RUS TROSHNEVA Elena(R151) RUS | TIKHOMIROVA Anna TROSHNEVA Elena | 1-3 |
예선16 | GUISNEL Oceane(R249) FRA MIGOT Marie(R167) FRA | vs | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN SAKAI Haruka(R125) JPN | GUISNEL Oceane MIGOT Marie | 3-1 |
예선16 | HAYATA Hina(R61) JPN KATO Miyu(R53) JPN | vs | HU Melek(R23) TUR MENGE Merve(R113) ^ TUR | HU Melek MENGE Merve ^ | 1-3 |
예선16 | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE LIU Yu-Hsin TPE | vs | MORET Rachel(R215) SUI REMZI Sibel(R166) ^^ TUR | CHENG Hsien-Tzu LIU Yu-Hsin | 3-0 |
예선16 | CHEN Szu-Yu(R39) TPE LEE I-Chen(R68) TPE | vs | YU Mengyu(R32) SIN ZHOU Yihan(R46) ^ SIN | YU Mengyu ZHOU Yihan ^ | 0-3 |
예선16 | 최효주(R40) ^ KOR 정유미 KOR | vs | KOMWONG Nanthana(R78) THA PARANANG Orawan(R187) THA | 최효주 정유미 | 3-1 |
예선16 | BAJOR Natalia(R152) POL GRZYBOWSKA Katarzyna(R75) POL | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN ZENG Jian(R59) ^^ SIN | BAJOR Natalia GRZYBOWSKA Katarzyna | 3-1 |
예선16 | BALAZOVA Barbora(R90) SVK MATELOVA Hana(R95) CZE | vs | GUSEVA Ekaterina(R177) RUS PROKHOROVA Yulia(R96) RUS | BALAZOVA Barbora MATELOVA Hana | 3-0 |
예선32 | PRIVALOVA Alexandra(R139) BLR TODOROVIC Andrea(R158) SRB | vs | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN SAKAI Haruka(R125) JPN | MATSUDAIRA Shiho SAKAI Haruka | 0-3 |
예선32 | LAM Yee Lok(R191) HKG WONG Chung Wan HKG | vs | GUSEVA Ekaterina(R177) RUS PROKHOROVA Yulia(R96) RUS | GUSEVA Ekaterina PROKHOROVA Yulia | 2-3 |
예선32 | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE LIU Yu-Hsin TPE | vs | MEDINA Paula(R206) COL RUANO Lady(R223) COL | CHENG Hsien-Tzu LIU Yu-Hsin | 3-0 |
예선32 | MAKSUTI Aneta SRB TRUZSINSZKI Viktoria SRB | vs | YU Mengyu(R32) SIN ZHOU Yihan(R46) ^ SIN | YU Mengyu ZHOU Yihan ^ | 0-3 |
예선32 | KUSINSKA Klaudia(R155) POL SIKORSKA Magdalena(R189) POL | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN ZENG Jian(R59) ^^ SIN | LIN Ye ^ ZENG Jian ^^ | 1-3 |
예선32 | 최효주(R40) ^ KOR 정유미 KOR | vs | CIOBANU Irina ROU HIRICI Cristina(R168) ROU | 최효주 정유미 | 3-1 |
예선32 | ARLOUSKAYA Alina(R196) BLR KUCHUK Maryia BLR | vs | TIKHOMIROVA Anna(R85) RUS TROSHNEVA Elena(R151) RUS | TIKHOMIROVA Anna TROSHNEVA Elena | 2-3 |
예선32 | HAYATA Hina(R61) JPN KATO Miyu(R53) JPN | vs | CORDERO Carelyn PUR RIOS Daniely PUR | HAYATA Hina KATO Miyu | 3-0 |
예선32 | HELMY Yousra(R326) EGY MESHREF Dina(R97) EGY | vs | DVORAK Galia(R106) ESP XIAO Maria(R105) ^ ESP | DVORAK Galia XIAO Maria ^ | 1-3 |
예선32 | GAUTHIER Lucie(R280) FRA ZARIF Audrey(R146) FRA | vs | KOMWONG Nanthana(R78) THA PARANANG Orawan(R187) THA | KOMWONG Nanthana PARANANG Orawan | 1-3 |
예선32 | SHAO Jieni(R47) ^ POR YU Yang CHN | vs | GUISNEL Oceane(R249) FRA MIGOT Marie(R167) FRA | GUISNEL Oceane MIGOT Marie | 1-3 |
예선32 | WU Yue(R172) ^ USA ZHENG Jiaqi(R136) USA | vs | HU Melek(R23) TUR MENGE Merve(R113) ^ TUR | HU Melek MENGE Merve ^ | 2-3 |
예선32 | BALAZOVA Barbora(R90) SVK MATELOVA Hana(R95) CZE | vs | FAJMUT Manca(R176) SLO GALIC Alex(R160) SLO | BALAZOVA Barbora MATELOVA Hana | 3-1 |
예선32 | CHEN Szu-Yu(R39) TPE LEE I-Chen(R68) TPE | vs | LOEUILLETTE Stephanie(R218) FRA PFEFER Laura(R200) FRA | CHEN Szu-Yu LEE I-Chen | 3-0 |
예선32 | MORET Rachel(R215) SUI REMZI Sibel(R166) ^^ TUR | vs | LOVAS Petra(R102) HUN POTA Georgina(R36) HUN | MORET Rachel REMZI Sibel ^^ | 3-1 |
예선32 | BAJOR Natalia(R152) POL GRZYBOWSKA Katarzyna(R75) POL | vs | AMBRUS Krisztina(R159) HUN NAGYVARADI Mercedes(R211) HUN | BAJOR Natalia GRZYBOWSKA Katarzyna | 3-2 |
예선64 | CHENG Hsien-Tzu(R91) TPE LIU Yu-Hsin TPE | vs | BARAVOK Katsiaryna(R268) BLR TRIGOLOS Daria(R248) BLR | CHENG Hsien-Tzu LIU Yu-Hsin | 3-0 |
예선64 | BALAZOVA Barbora(R90) SVK MATELOVA Hana(R95) CZE | vs | JOHANSSON Tilda(R274) SWE TSANEVA Monika BUL | BALAZOVA Barbora MATELOVA Hana | 3-0 |
예선64 | COLANTONI Chiara(R297) ITA VIVARELLI Debora(R229) ITA | vs | KOMWONG Nanthana(R78) THA PARANANG Orawan(R187) THA | KOMWONG Nanthana PARANANG Orawan | 1-3 |
예선64 | ARLOUSKAYA Alina(R196) BLR KUCHUK Maryia BLR | vs | MYNAROVA Karolina(R266) CZE STEFCOVA Kristyna(R231) CZE | ARLOUSKAYA Alina KUCHUK Maryia | 3-2 |
예선64 | LAID Islem(R448) ALG RAHMO Aida EGY | vs | DVORAK Galia(R106) ESP XIAO Maria(R105) ^ ESP | DVORAK Galia XIAO Maria ^ | 0-3 |
예선64 | LAM Yee Lok(R191) HKG WONG Chung Wan HKG | vs | DIAZ Adriana(R108) PUR DIAZ Melanie PUR | LAM Yee Lok WONG Chung Wan | 3-1 |
예선64 | PETROVOVA Nikita(R421) CZE TOMANOVSKA Katerina(R228) CZE | vs | FAJMUT Manca(R176) SLO GALIC Alex(R160) SLO | FAJMUT Manca GALIC Alex | 0-3 |
예선64 | CAREY Charlotte(R244) WAL JHA Prachi(R169) USA | vs | MEDINA Paula(R206) COL RUANO Lady(R223) COL | MEDINA Paula RUANO Lady | 2-3 |
예선64 | MORET Rachel(R215) SUI REMZI Sibel(R166) ^^ TUR | vs | FARLADANSKA Ganna UKR VASYLIEVA Ievgeniia(R217) UKR | MORET Rachel REMZI Sibel ^^ | 3-1 |
예선64 | ERDELJI Anamaria(R118) SRB FEHER Gabriela(R121) SRB | vs | GAUTHIER Lucie(R280) FRA ZARIF Audrey(R146) FRA | GAUTHIER Lucie ZARIF Audrey | 2-3 |
예선64 | FEHER Orsolya(R380) HUN PETERMAN-VARGA Timea HUN | vs | CIOBANU Irina ROU HIRICI Cristina(R168) ROU | CIOBANU Irina HIRICI Cristina | 0-3 |
예선64 | FENYVESI Anna SRB PATSEYEVA Hanna(R256) BLR | vs | YU Mengyu(R32) SIN ZHOU Yihan(R46) ^ SIN | YU Mengyu ZHOU Yihan ^ | 0-3 |
예선64 | HAYATA Hina(R61) JPN KATO Miyu(R53) JPN | vs | MOSCONI Veronica(R349) ITA PICCOLIN Giorgia(R301) ITA | HAYATA Hina KATO Miyu | 3-2 |
예선64 | BRAUN Eva HUN KERTAI Rita HUN | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN ZENG Jian(R59) ^^ SIN | LIN Ye ^ ZENG Jian ^^ | 0-3 |
예선64 | PRIVALOVA Alexandra(R139) BLR TODOROVIC Andrea(R158) SRB | vs | JURKOVA Eva(R267) SVK PAVCNIK Tamara(R293) SLO | PRIVALOVA Alexandra TODOROVIC Andrea | - |
예선64 | GUISNEL Oceane(R249) FRA MIGOT Marie(R167) FRA | vs | DE NUTTE Sarah(R141) LUX TROSMAN Nicole(R238) ISR | GUISNEL Oceane MIGOT Marie | 3-1 |
예선64 | KUSINSKA Klaudia(R155) POL SIKORSKA Magdalena(R189) POL | vs | BASKARAD Ivona BIH HADZIAHMETOVIC Emina(R239) BIH | KUSINSKA Klaudia SIKORSKA Magdalena | 3-1 |
예선64 | LOYEN Eline(R252) BEL LUNG Lisa(R190) BEL | vs | AMBRUS Krisztina(R159) HUN NAGYVARADI Mercedes(R211) HUN | AMBRUS Krisztina NAGYVARADI Mercedes | 1-3 |
예선64 | BERGSTROM Linda(R143) SWE JONSSON Jennifer(R253) SWE | vs | MAKSUTI Aneta SRB TRUZSINSZKI Viktoria SRB | MAKSUTI Aneta TRUZSINSZKI Viktoria | 2-3 |
예선64 | LOEUILLETTE Stephanie(R218) FRA PFEFER Laura(R200) FRA | vs | GUI Lin(R126) BRA YAMADA Jessica(R202) BRA | LOEUILLETTE Stephanie PFEFER Laura | - |
예선64 | WU Yue(R172) ^ USA ZHENG Jiaqi(R136) USA | vs | RIVERA Lineris PUR ZULUAGA Luisa COL | WU Yue ^ ZHENG Jiaqi | 3-0 |
예선64 | CORDERO Carelyn PUR RIOS Daniely PUR | vs | BALINT Bernadett(R180) ^^ HUN TOTH Kata HUN | CORDERO Carelyn RIOS Daniely | 3-2 |
5. U21남자단식
우승: 임종훈 KOR
준우승: AKKUZU Can FRA
공동3위: HO Kwan Kit HKG, DYJAS Jakub POL
결승 | AKKUZU Can(R202) FRA | vs | 임종훈 KOR | 임종훈 | 0-3 |
준결승 | 임종훈 KOR | vs | DYJAS Jakub(R97) POL | 임종훈 | 3-1 |
준결승 | HO Kwan Kit(R61) HKG | vs | AKKUZU Can(R202) FRA | AKKUZU Can | 2-3 |
8강 | SUN Chia-Hung(R184) TPE | vs | DYJAS Jakub(R97) POL | DYJAS Jakub | 2-3 |
8강 | 임종훈 KOR | vs | NG Pak Nam(R223) HKG | 임종훈 | 3-1 |
8강 | AKKUZU Can(R202) FRA | vs | 김민혁(R114) KOR | AKKUZU Can | 3-2 |
8강 | HO Kwan Kit(R61) HKG | vs | ECSEKI Nandor(R266) HUN | HO Kwan Kit | 3-0 |
16강 | ZHAI Yujia(R87) ^^ DEN | vs | 임종훈 KOR | 임종훈 | 2-3 |
16강 | RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | vs | NG Pak Nam(R223) HKG | NG Pak Nam | 2-3 |
16강 | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | vs | 김민혁(R114) KOR | 김민혁 | 2-3 |
16강 | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak(R252) THA | vs | AKKUZU Can(R202) FRA | AKKUZU Can | 0-3 |
16강 | CHEW Zhe Yu Clarence(R213) SIN | vs | SUN Chia-Hung(R184) TPE | SUN Chia-Hung | 0-3 |
16강 | MUTTI Leonardo(R209) ITA | vs | DYJAS Jakub(R97) POL | DYJAS Jakub | 2-3 |
16강 | HO Kwan Kit(R61) HKG | vs | CASSIN Alexandre(R183) FRA | HO Kwan Kit | 3-1 |
16강 | PUCAR Tomislav(R190) CRO | vs | ECSEKI Nandor(R266) HUN | ECSEKI Nandor | 0-3 |
32강 | KOZUL Deni(R316) SLO | vs | SUN Chia-Hung(R184) TPE | SUN Chia-Hung | 0-3 |
32강 | SIPOS Rares(R379) ROU | vs | RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | RASMUSSEN Tobias | 0-3 |
32강 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN | vs | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak(R252) THA | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak | 2-3 |
32강 | LEE Chia-Sheng(R159) TPE | vs | CHEW Zhe Yu Clarence(R213) SIN | CHEW Zhe Yu Clarence | 2-3 |
32강 | CHERNOV Konstantin(R248) RUS | vs | 김민혁(R114) KOR | 김민혁 | 2-3 |
32강 | ECSEKI Nandor(R266) HUN | vs | ROBINOT Alexandre(R146) FRA | ECSEKI Nandor | 3-0 |
32강 | ZHAI Yujia(R87) ^^ DEN | vs | AFANADOR Brian(R230) PUR | ZHAI Yujia ^^ | 3-1 |
32강 | MUTTI Leonardo(R209) ITA | vs | SHVETC Kirill(R391) RUS | MUTTI Leonardo | 3-0 |
32강 | BANKOSZ Michal(R371) POL | vs | AKKUZU Can(R202) FRA | AKKUZU Can | 0-3 |
32강 | NG Pak Nam(R223) HKG | vs | LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | NG Pak Nam | 3-1 |
32강 | NAD NEMEDI Valentin SRB | vs | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | LANDRIEU Andrea | 0-3 |
32강 | BOULOUSSA Mehdi(R211) FRA | vs | 임종훈 KOR | 임종훈 | 2-3 |
32강 | SZITA Marton(R326) HUN | vs | CASSIN Alexandre(R183) FRA | CASSIN Alexandre | 0-3 |
32강 | HO Kwan Kit(R61) HKG | vs | LAKATOS Tamas(R217) HUN | HO Kwan Kit | 3-0 |
32강 | WANG Zhixu ^^ DEN | vs | DYJAS Jakub(R97) POL | DYJAS Jakub | 0-3 |
32강 | PUCAR Tomislav(R190) CRO | vs | MAJOROS Bence(R242) HUN | PUCAR Tomislav | 3-0 |
64강 | NG Pak Nam(R223) HKG | vs | 김도엽 KOR | NG Pak Nam | 3-2 |
64강 | GOMMERS Rajko(R320) NED | vs | CHEW Zhe Yu Clarence(R213) SIN | CHEW Zhe Yu Clarence | 1-3 |
64강 | WANG Zhixu ^^ DEN | vs | MATSUYAMA Yuki JPN | WANG Zhixu ^^ | 3-1 |
64강 | RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | vs | ANGLES Enzo(R216) FRA | RASMUSSEN Tobias | 3-1 |
64강 | SHVETC Kirill(R391) RUS | vs | REITSPIES David(R256) CZE | SHVETC Kirill | 3-1 |
64강 | BOULOUSSA Mehdi(R211) FRA | vs | POLANSKY Tomas(R250) CZE | BOULOUSSA Mehdi | 3-1 |
64강 | MUTTI Leonardo(R209) ITA | vs | KWAN Man Ho(R414) HKG | MUTTI Leonardo | 3-1 |
64강 | ZELJKO Filip(R192) CRO | vs | SIPOS Rares(R379) ROU | SIPOS Rares | 1-3 |
64강 | ZHAI Yujia(R87) ^^ DEN | vs | SHAMRUK Gleb(R405) BLR | ZHAI Yujia ^^ | 3-0 |
64강 | 박강현 KOR | vs | DYJAS Jakub(R97) POL | DYJAS Jakub | 0-3 |
64강 | PERSOLJA Ludvik SLO | vs | SUN Chia-Hung(R184) TPE | SUN Chia-Hung | 0-3 |
64강 | FENG Yijun(R454) USA | vs | 임종훈 KOR | 임종훈 | 0-3 |
64강 | LEE Chia-Sheng(R159) TPE | vs | MEDJUGORAC Marko(R666) CAN | LEE Chia-Sheng | 3-0 |
64강 | CHIRITA Cristian(R544) ^^ ROU | vs | LIAO Cheng-Ting(R143) TPE | LIAO Cheng-Ting | 1-3 |
64강 | TANAKA Yuta JPN | vs | AFANADOR Brian(R230) PUR | AFANADOR Brian | 2-3 |
64강 | SZUDI Adam(R257) HUN | vs | KOZUL Deni(R316) SLO | KOZUL Deni | 1-3 |
64강 | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | vs | NIELSEN Claus(R268) DEN | LANDRIEU Andrea | 3-1 |
64강 | CHEN Diogo(R231) POR | vs | BANKOSZ Michal(R371) POL | BANKOSZ Michal | 2-3 |
64강 | CHERNOV Konstantin(R248) RUS | vs | PENG Wang-Wei(R332) TPE | CHERNOV Konstantin | 3-0 |
64강 | KHANIN Aliaksandr(R301) BLR | vs | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak(R252) THA | TANVIRIYAVECHAKUL Padasak | 1-3 |
64강 | PUCAR Tomislav(R190) CRO | vs | MILOVANOV Andrey(R646) BLR | PUCAR Tomislav | 3-0 |
64강 | RANEFUR Elias(R172) SWE | vs | NAD NEMEDI Valentin SRB | NAD NEMEDI Valentin | 2-3 |
64강 | HO Kwan Kit(R61) HKG | vs | GUNDUZ Ibrahim(R333) TUR | HO Kwan Kit | 3-1 |
64강 | STRUGAREVIC Nikola SRB | vs | CASSIN Alexandre(R183) FRA | CASSIN Alexandre | 0-3 |
64강 | KIZUKURI Yuto(R160) JPN | vs | OMRANI Seyed Pourya(R406) IRI | KIZUKURI Yuto | 3-1 |
64강 | KALUZNY Samuel(R511) SVK | vs | AKKUZU Can(R202) FRA | AKKUZU Can | 0-3 |
64강 | ECSEKI Nandor(R266) HUN | vs | TROMER Laurens(R325) NED | ECSEKI Nandor | 3-0 |
64강 | SPELBUS Alin ROU | vs | ROBINOT Alexandre(R146) FRA | ROBINOT Alexandre | 0-3 |
64강 | LIM Zheng Jie Edric(R629) SIN | vs | 김민혁(R114) KOR | 김민혁 | 1-3 |
64강 | MAJOROS Bence(R242) HUN | vs | ALLEGRO Martin(R265) BEL | MAJOROS Bence | 3-1 |
64강 | ISMAILOV Sadi(R237) RUS | vs | SZITA Marton(R326) HUN | SZITA Marton | 2-3 |
64강 | JHA Kanak(R298) USA | vs | LAKATOS Tamas(R217) HUN | LAKATOS Tamas | 1-3 |
예선6 | KWAN Man Ho(R414) HKG | vs | LOY Meng Hean Darren(R693) SIN | KWAN Man Ho | 3-0 |
예선6 | OMRANI Seyed Pourya(R406) IRI | vs | KOVACS Gabor(R700) HUN | OMRANI Seyed Pourya | 3-1 |
예선6 | SHAMRUK Gleb(R405) BLR | vs | JUHASZ Patrik(R779) HUN | SHAMRUK Gleb | 3-1 |
예선6 | SHVETC Kirill(R391) RUS | vs | LIPAN Teodor(R791) ROU | SHVETC Kirill | 3-2 |
예선6 | SPELBUS Alin ROU | vs | BOCKOVEN Chase(R867) USA | SPELBUS Alin | - |
예선6 | NAD NEMEDI Valentin SRB | vs | SABJAN Gergely HUN | NAD NEMEDI Valentin | 3-1 |
예선5 | BANKOSZ Michal(R371) POL | vs | KHATCHANOV Martin NED | BANKOSZ Michal | 3-1 |
예선6 | VILCHEZ Miguel(R387) ESP | vs | PETER Ingemar SVK | PETER Ingemar | 0-3 |
예선5 | MATSUYAMA Yuki JPN | vs | 박강현 KOR | MATSUYAMA Yuki | 3-0 |
예선6 | PERSOLJA Ludvik SLO | vs | TAY Ming Han Maxxe(R671) SIN | PERSOLJA Ludvik | 3-0 |
예선6 | SFILIGOJ Tom(R452) SLO | vs | MILOVANOV Andrey(R646) BLR | MILOVANOV Andrey | 1-3 |
예선6 | KOTOWSKI Tomasz(R478) POL | vs | LIM Zheng Jie Edric(R629) SIN | LIM Zheng Jie Edric | 1-3 |
예선6 | SIPOS Rares(R379) ROU | vs | POH Shao Feng Ethan(R621) SIN | SIPOS Rares | 3-1 |
예선6 | KALUZNY Samuel(R511) SVK | vs | MOLNAR Istvan(R553) HUN | KALUZNY Samuel | 3-1 |
예선6 | FENG Yijun(R454) USA | vs | TIMAFALVI Gergo(R689) HUN | FENG Yijun | 3-0 |
예선6 | BRUCKNER Mate(R435) HUN | vs | MEDJUGORAC Marko(R666) CAN | MEDJUGORAC Marko | 0-3 |
예선6 | STRUGAREVIC Nikola SRB | vs | BOHM Gabor(R560) HUN | STRUGAREVIC Nikola | 3-2 |
예선6 | CHIRITA Cristian(R544) ^^ ROU | vs | KOPANYI Tomas(R568) SVK | CHIRITA Cristian ^^ | 3-0 |
예선3 | 김도엽 KOR | vs | KALUZNY Samuel(R511) SVK | 김도엽 | 3-2 |
예선3 | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | vs | SIPOS Rares(R379) ROU | LANDRIEU Andrea | 3-0 |
예선3 | KHANIN Aliaksandr(R301) BLR | vs | KOTOWSKI Tomasz(R478) POL | KHANIN Aliaksandr | 3-1 |
예선3 | JHA Kanak(R298) USA | vs | SFILIGOJ Tom(R452) SLO | JHA Kanak | 3-0 |
예선3 | GOMMERS Rajko(R320) NED | vs | FENG Yijun(R454) USA | GOMMERS Rajko | 3-2 |
예선3 | TROMER Laurens(R325) NED | vs | PERSOLJA Ludvik SLO | TROMER Laurens | 3-2 |
예선3 | KOZUL Deni(R316) SLO | vs | BRUCKNER Mate(R435) HUN | KOZUL Deni | 3-0 |
예선3 | SZITA Marton(R326) HUN | vs | KWAN Man Ho(R414) HKG | SZITA Marton | 3-1 |
예선3 | PENG Wang-Wei(R332) TPE | vs | OMRANI Seyed Pourya(R406) IRI | PENG Wang-Wei | 3-2 |
예선3 | RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | vs | SHAMRUK Gleb(R405) BLR | RASMUSSEN Tobias | 3-1 |
예선3 | GUNDUZ Ibrahim(R333) TUR | vs | SHVETC Kirill(R391) RUS | SHVETC Kirill | 0-3 |
예선3 | TANAKA Yuta JPN | vs | SPELBUS Alin ROU | TANAKA Yuta | 3-2 |
예선3 | MATSUYAMA Yuki JPN | vs | VILCHEZ Miguel(R387) ESP | MATSUYAMA Yuki | 3-0 |
예선4 | PETER Ingemar SVK | vs | 박강현 KOR | 박강현 | 0-3 |
예선3 | BANKOSZ Michal(R371) POL | vs | NAD NEMEDI Valentin SRB | BANKOSZ Michal | 3-2 |
예선4 | SABJAN Gergely HUN | vs | KHATCHANOV Martin NED | KHATCHANOV Martin | 0-3 |
예선3 | MAJOROS Bence(R242) HUN | vs | CHIRITA Cristian(R544) ^^ ROU | MAJOROS Bence | 3-2 |
예선3 | POLANSKY Tomas(R250) CZE | vs | STRUGAREVIC Nikola SRB | POLANSKY Tomas | 3-0 |
예선2 | NAD NEMEDI Valentin SRB | vs | KHATCHANOV Martin NED | NAD NEMEDI Valentin | 3-2 |
예선1 | BANKOSZ Michal(R371) POL | vs | SABJAN Gergely HUN | BANKOSZ Michal | 3-1 |
예선2 | VILCHEZ Miguel(R387) ESP | vs | 박강현 KOR | 박강현 | 0-3 |
예선1 | MATSUYAMA Yuki JPN | vs | PETER Ingemar SVK | MATSUYAMA Yuki | 3-0 |
예선1 | TANAKA Yuta JPN | vs | BOCKOVEN Chase(R867) USA | TANAKA Yuta | 3-0 |
예선1 | GUNDUZ Ibrahim(R333) TUR | vs | LIPAN Teodor(R791) ROU | GUNDUZ Ibrahim | 3-0 |
예선1 | RASMUSSEN Tobias(R339) DEN | vs | JUHASZ Patrik(R779) HUN | RASMUSSEN Tobias | 3-0 |
예선1 | PENG Wang-Wei(R332) TPE | vs | KOVACS Gabor(R700) HUN | PENG Wang-Wei | 3-0 |
예선1 | SZITA Marton(R326) HUN | vs | LOY Meng Hean Darren(R693) SIN | SZITA Marton | 3-0 |
예선1 | KOZUL Deni(R316) SLO | vs | MEDJUGORAC Marko(R666) CAN | KOZUL Deni | 3-0 |
예선1 | TROMER Laurens(R325) NED | vs | TAY Ming Han Maxxe(R671) SIN | TROMER Laurens | 3-2 |
예선1 | GOMMERS Rajko(R320) NED | vs | TIMAFALVI Gergo(R689) HUN | GOMMERS Rajko | 3-1 |
예선1 | JHA Kanak(R298) USA | vs | MILOVANOV Andrey(R646) BLR | JHA Kanak | 3-2 |
예선1 | KHANIN Aliaksandr(R301) BLR | vs | LIM Zheng Jie Edric(R629) SIN | KHANIN Aliaksandr | 3-0 |
예선1 | LANDRIEU Andrea(R305) FRA | vs | POH Shao Feng Ethan(R621) SIN | LANDRIEU Andrea | 3-0 |
예선1 | 김도엽 KOR | vs | MOLNAR Istvan(R553) HUN | 김도엽 | 3-1 |
예선1 | POLANSKY Tomas(R250) CZE | vs | BOHM Gabor(R560) HUN | POLANSKY Tomas | 3-2 |
예선1 | MAJOROS Bence(R242) HUN | vs | KOPANYI Tomas(R568) SVK | MAJOROS Bence | 3-1 |
6. U21여자단식
우승: KATO Miyu JPN
준우승: HAYATA Hina JPN
공동3위: DOO Hoi Kem HKG, 최효주 KOR
결승 | HAYATA Hina(R61) JPN | vs | KATO Miyu(R53) JPN | KATO Miyu | 1-3 |
준결승 | KATO Miyu(R53) JPN | vs | 최효주(R40) ^ KOR | KATO Miyu | 3-0 |
준결승 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | HAYATA Hina(R61) JPN | HAYATA Hina | 1-3 |
8강 | 정유미 KOR | vs | 최효주(R40) ^ KOR | 최효주 | 1-3 |
8강 | KATO Miyu(R53) JPN | vs | BAJOR Natalia(R152) POL | KATO Miyu | 3-1 |
8강 | HAYATA Hina(R61) JPN | vs | 김지호(R129) KOR | HAYATA Hina | 3-1 |
8강 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | DIAZ Adriana(R108) PUR | DOO Hoi Kem | 3-2 |
16강 | HAYATA Hina(R61) JPN | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HAYATA Hina | 3-0 |
16강 | 김지호(R129) KOR | vs | ZENG Jian(R59) ^^ SIN | 김지호 | 3-0 |
16강 | 이시온(R77) KOR | vs | 정유미 KOR | 정유미 | 2-3 |
16강 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | BERGSTROM Linda(R143) SWE | DOO Hoi Kem | 3-0 |
16강 | BAJOR Natalia(R152) POL | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN | BAJOR Natalia | 3-1 |
16강 | KATO Miyu(R53) JPN | vs | 김별님(R148) KOR | KATO Miyu | 3-1 |
16강 | MORIZONO Mizuki JPN | vs | 최효주(R40) ^ KOR | 최효주 | 2-3 |
16강 | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN | vs | DIAZ Adriana(R108) PUR | DIAZ Adriana | 2-3 |
32강 | HASHIMOTO Honoka JPN | vs | ZARIF Audrey(R146) FRA | HASHIMOTO Honoka | 3-0 |
32강 | TAYLAKOVA Maria(R163) RUS | vs | 정유미 KOR | 정유미 | 0-3 |
32강 | BAJOR Natalia(R152) POL | vs | NIKITCHANKA Alina(R182) BLR | BAJOR Natalia | 3-1 |
32강 | JOHANSSON Tilda(R274) SWE | vs | MORIZONO Mizuki JPN | MORIZONO Mizuki | 0-3 |
32강 | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN | vs | HELMY Yousra(R326) EGY | MATSUDAIRA Shiho | 3-0 |
32강 | MIGOT Marie(R167) FRA | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN | LIN Ye ^ | 0-3 |
32강 | KATO Miyu(R53) JPN | vs | TRIGOLOS Daria(R248) BLR | KATO Miyu | 3-1 |
32강 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | SHIBATA Saki JPN | DOO Hoi Kem | 3-2 |
32강 | SHIOMI Maki(R283) JPN | vs | ZENG Jian(R59) ^^ SIN | ZENG Jian ^^ | 1-3 |
32강 | HAYATA Hina(R61) JPN | vs | TRUZSINSZKI Viktoria SRB | HAYATA Hina | 3-0 |
32강 | GUSEVA Ekaterina(R177) RUS | vs | 최효주(R40) ^ KOR | 최효주 | 0-3 |
32강 | 김지호(R129) KOR | vs | ARLOUSKAYA Alina(R196) BLR | 김지호 | 3-0 |
32강 | CHERNOVA Daria(R185) RUS | vs | DIAZ Adriana(R108) PUR | DIAZ Adriana | 0-3 |
32강 | TROSMAN Nicole(R238) ISR | vs | 김별님(R148) KOR | 김별님 | 2-3 |
32강 | 이시온(R77) KOR | vs | PARANANG Orawan(R187) THA | 이시온 | 3-1 |
32강 | BALINT Bernadett(R180) ^^ HUN | vs | BERGSTROM Linda(R143) SWE | BERGSTROM Linda | 2-3 |
64강 | NAKAHATA Natsumi JPN | vs | PARANANG Orawan(R187) THA | PARANANG Orawan | 1-3 |
64강 | GAUTHIER Lucie(R280) FRA | vs | NIKITCHANKA Alina(R182) BLR | NIKITCHANKA Alina | 2-3 |
64강 | MAKSUTI Aneta SRB | vs | TROSMAN Nicole(R238) ISR | TROSMAN Nicole | 0-3 |
64강 | TAYLAKOVA Maria(R163) RUS | vs | KIMURA Kasumi JPN | TAYLAKOVA Maria | 3-2 |
64강 | 이시온(R77) KOR | vs | RIVERA Lineris PUR | 이시온 | 3-0 |
64강 | MOSCONI Veronica(R349) ITA | vs | LIN Ye(R49) ^ SIN | LIN Ye ^ | 1-3 |
64강 | GUSEVA Ekaterina(R177) RUS | vs | STEFCOVA Kristyna(R231) CZE | GUSEVA Ekaterina | 3-2 |
64강 | ARVELO Gremlis VEN | vs | TRIGOLOS Daria(R248) BLR | TRIGOLOS Daria | 1-3 |
64강 | KATO Miyu(R53) JPN | vs | RIOS Daniely PUR | KATO Miyu | 3-0 |
64강 | NINO Neridee VEN | vs | 최효주(R40) ^ KOR | 최효주 | 0-3 |
64강 | JHA Prachi(R169) USA | vs | JOHANSSON Tilda(R274) SWE | JOHANSSON Tilda | 1-3 |
64강 | BAJOR Natalia(R152) POL | vs | SAVIC Aleksandra SRB | BAJOR Natalia | 3-2 |
64강 | BARAVOK Katsiaryna(R268) BLR | vs | 정유미 KOR | 정유미 | 1-3 |
64강 | LAID Islem(R448) ALG | vs | 김별님(R148) KOR | 김별님 | 0-3 |
64강 | MORIZONO Mizuki JPN | vs | CIOBANU Irina ROU | MORIZONO Mizuki | 3-0 |
64강 | MIGOT Marie(R167) FRA | vs | CAREY Charlotte(R244) WAL | MIGOT Marie | 3-1 |
64강 | PFEFER Laura(R200) FRA | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HASHIMOTO Honoka | 1-3 |
64강 | CHERNOVA Daria(R185) RUS | vs | GUISNEL Oceane(R249) FRA | CHERNOVA Daria | 3-1 |
64강 | HADZIAHMETOVIC Emina(R239) BIH | vs | ARLOUSKAYA Alina(R196) BLR | ARLOUSKAYA Alina | 0-3 |
64강 | BALINT Bernadett(R180) ^^ HUN | vs | TOMANOVSKA Katerina(R228) CZE | BALINT Bernadett ^^ | 3-2 |
64강 | TRUZSINSZKI Viktoria SRB | vs | LAM Yee Lok(R191) HKG | TRUZSINSZKI Viktoria | 3-0 |
64강 | HELMY Yousra(R326) EGY | vs | LUNG Lisa(R190) BEL | HELMY Yousra | 3-1 |
64강 | 윤효빈 KOR | vs | SHIOMI Maki(R283) JPN | SHIOMI Maki | 0-3 |
64강 | FENYVESI Anna SRB | vs | SHIBATA Saki JPN | SHIBATA Saki | 1-3 |
64강 | HAYATA Hina(R61) JPN | vs | PATSEYEVA Hanna(R256) BLR | HAYATA Hina | 3-0 |
64강 | MATSUDAIRA Shiho(R112) JPN | vs | MYNAROVA Karolina(R266) CZE | MATSUDAIRA Shiho | 3-1 |
64강 | 김지호(R129) KOR | vs | LIU Qi(R235) HKG | 김지호 | 3-1 |
64강 | NAGYPAL Marta(R577) HUN | vs | BERGSTROM Linda(R143) SWE | BERGSTROM Linda | 0-3 |
64강 | PETROVOVA Nikita(R421) CZE | vs | ZENG Jian(R59) ^^ SIN | ZENG Jian ^^ | 0-3 |
64강 | DOO Hoi Kem(R28) HKG | vs | NAGYPAL Csilla HUN | DOO Hoi Kem | 3-0 |
64강 | RAHMO Aida EGY | vs | DIAZ Adriana(R108) PUR | DIAZ Adriana | 2-3 |
64강 | FEHER Orsolya(R380) HUN | vs | ZARIF Audrey(R146) FRA | ZARIF Audrey | 0-3 |
예선6 | WONG Chung Wan HKG | vs | NAGYPAL Marta(R577) HUN | WONG Chung Wan | 3-1 |
예선6 | RIOS Daniely PUR | vs | KORDA Kitti(R628) HUN | RIOS Daniely | 3-2 |
예선6 | JOHANSSON Tilda(R274) SWE | vs | FULE Kata(R686) HUN | JOHANSSON Tilda | 3-2 |
예선6 | DIAZ Melanie PUR | vs | NAKAHATA Natsumi JPN | NAKAHATA Natsumi | 1-3 |
예선6 | PICCOLIN Giorgia(R301) ITA | vs | MORIZONO Mizuki JPN | MORIZONO Mizuki | 0-3 |
예선6 | PAVCNIK Tamara(R293) SLO | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HASHIMOTO Honoka | 0-3 |
예선6 | SHIOMI Maki(R283) JPN | vs | RAHMO Aida EGY | SHIOMI Maki | 3-0 |
예선6 | GAUTHIER Lucie(R280) FRA | vs | KIMURA Kasumi JPN | KIMURA Kasumi | 1-3 |
예선6 | MOSCONI Veronica(R349) ITA | vs | GONDOR Fanni(R565) HUN | MOSCONI Veronica | 3-0 |
예선6 | SAVIC Aleksandra SRB | vs | FEHER Zsofia(R529) HUN | SAVIC Aleksandra | 3-0 |
예선6 | PETROVOVA Nikita(R421) CZE | vs | NAGYPAL Csilla HUN | PETROVOVA Nikita | 3-0 |
예선6 | MONTERO Winberly VEN | vs | LAID Islem(R448) ALG | LAID Islem | 1-3 |
예선6 | RIVERA Lineris PUR | vs | NINO Neridee VEN | RIVERA Lineris | 3-2 |
예선6 | HELMY Yousra(R326) EGY | vs | DRABANT Anita(R567) HUN | HELMY Yousra | 3-0 |
예선6 | FEHER Orsolya(R380) HUN | vs | TSANEVA Monika BUL | FEHER Orsolya | 3-0 |
예선3 | STEFCOVA Kristyna(R231) CZE | vs | RIVERA Lineris PUR | STEFCOVA Kristyna | 3-0 |
예선3 | TOMANOVSKA Katerina(R228) CZE | vs | MONTERO Winberly VEN | TOMANOVSKA Katerina | 3-2 |
예선3 | TROSMAN Nicole(R238) ISR | vs | PETROVOVA Nikita(R421) CZE | TROSMAN Nicole | 3-0 |
예선3 | HADZIAHMETOVIC Emina(R239) BIH | vs | SAVIC Aleksandra SRB | HADZIAHMETOVIC Emina | 3-0 |
예선3 | TRUZSINSZKI Viktoria SRB | vs | FEHER Orsolya(R380) HUN | TRUZSINSZKI Viktoria | 3-0 |
예선3 | CAREY Charlotte(R244) WAL | vs | MOSCONI Veronica(R349) ITA | CAREY Charlotte | 3-2 |
예선3 | PATSEYEVA Hanna(R256) BLR | vs | HELMY Yousra(R326) EGY | HELMY Yousra | 1-3 |
예선3 | GUISNEL Oceane(R249) FRA | vs | WONG Chung Wan HKG | GUISNEL Oceane | 3-0 |
예선3 | ARVELO Gremlis VEN | vs | RIOS Daniely PUR | ARVELO Gremlis | 3-2 |
예선3 | FENYVESI Anna SRB | vs | JOHANSSON Tilda(R274) SWE | FENYVESI Anna | 3-0 |
예선3 | MYNAROVA Karolina(R266) CZE | vs | DIAZ Melanie PUR | MYNAROVA Karolina | 3-2 |
예선3 | LIU Qi(R235) HKG | vs | PICCOLIN Giorgia(R301) ITA | LIU Qi | 3-2 |
예선3 | BARAVOK Katsiaryna(R268) BLR | vs | PAVCNIK Tamara(R293) SLO | BARAVOK Katsiaryna | 3-1 |
예선3 | JURKOVA Eva(R267) SVK | vs | SHIOMI Maki(R283) JPN | SHIOMI Maki | 1-3 |
예선3 | LOYEN Eline(R252) BEL | vs | GAUTHIER Lucie(R280) FRA | GAUTHIER Lucie | 0-3 |
예선1 | LOYEN Eline(R252) BEL | vs | KIMURA Kasumi JPN | KIMURA Kasumi | 0-3 |
예선1 | JURKOVA Eva(R267) SVK | vs | RAHMO Aida EGY | RAHMO Aida | 1-3 |
예선1 | BARAVOK Katsiaryna(R268) BLR | vs | HASHIMOTO Honoka JPN | HASHIMOTO Honoka | 0-3 |
예선1 | LIU Qi(R235) HKG | vs | MORIZONO Mizuki JPN | MORIZONO Mizuki | 0-3 |
예선1 | MYNAROVA Karolina(R266) CZE | vs | NAKAHATA Natsumi JPN | NAKAHATA Natsumi | 2-3 |
예선1 | FENYVESI Anna SRB | vs | FULE Kata(R686) HUN | FENYVESI Anna | 3-0 |
예선1 | ARVELO Gremlis VEN | vs | KORDA Kitti(R628) HUN | ARVELO Gremlis | 3-1 |
예선1 | GUISNEL Oceane(R249) FRA | vs | NAGYPAL Marta(R577) HUN | NAGYPAL Marta | 2-3 |
예선1 | PATSEYEVA Hanna(R256) BLR | vs | DRABANT Anita(R567) HUN | PATSEYEVA Hanna | 3-1 |
예선1 | CAREY Charlotte(R244) WAL | vs | GONDOR Fanni(R565) HUN | CAREY Charlotte | 3-0 |
예선1 | TRUZSINSZKI Viktoria SRB | vs | TSANEVA Monika BUL | TRUZSINSZKI Viktoria | 3-0 |
예선1 | HADZIAHMETOVIC Emina(R239) BIH | vs | FEHER Zsofia(R529) HUN | HADZIAHMETOVIC Emina | 3-0 |
예선1 | TROSMAN Nicole(R238) ISR | vs | NAGYPAL Csilla HUN | TROSMAN Nicole | 3-0 |
예선1 | TOMANOVSKA Katerina(R228) CZE | vs | LAID Islem(R448) ALG | TOMANOVSKA Katerina | 3-0 |
예선1 | STEFCOVA Kristyna(R231) CZE | vs | NINO Neridee VEN | STEFCOVA Kristyna | 3-2 |
|